Categories
Kiti straipsniai

Internetinės parduotuvės kūrimas: nuomoti ar kurti savo?

Šiandien rinka siūlo daugybę alternatyvių sprendimų verslui. Ne išimtis ir internetinės parduotuvės kūrimas – šioje srityje tikrai gausu pasirinkimo. Galima kurti savo internetinę parduotuvę, panaudot atviro kodo programas, šablonus arba elektroninę parduotuvę tiesiog išsinuomoti. Aptarkime esminius internetinės parduotuvės kūrimo ir nuomos skirtumus.

Kas yra internetinės parduotuvės nuoma?

internetinės parduotuvės kūrimas daugeliui verslininkų tampa sudėtingu iššūkiu. Neturint jokių žinių apie programavimą ir elektroninės prekybos procesus sudėtinga suformuluoti užduotį programuotojui, pasirinkti tinkamus sprendimus, o be to, norisi kuo greičiau pradėti savo veiklą. Tačiau rinkoje siūloma alternatyva, kai internetinę parduotuvę galima tiesiog išsinuomoti.

Internetinės parduotuvės nuoma – tai jau sukurtos sistemos naudojimas elektroninei prekybai. Tokių internetinės parduotuvės kūrimas yra greitas ir paprastas, tad padeda išvengti brangių investicijų. Tiesa, nuomojama parduotuvė niekada netaps nuosava, tad kas mėnesį ar retesniais laikotarpiais paslaugos teikėjui reikės mokėti nuomos mokestį. Vis dėlto dažniausiai šis mokestis nėra didelis, o jį atperka vos vienas ar keli pardavimai.

Kodėl verta internetinę parduotuvę nuomoti?

internetinės parduotuvės kūrimas yra ilgalaikė investicija, tačiau negalima pamiršti, kad net ir užbaigus nuosavos internetinės parduotuvės kūrimo darbus, reikės prižiūrėti infrastruktūrą. Gali pasirodyti įvairių kodo klaidų ar veikimo trikčių, ilgainiui prireiks ir daugiau integracijų – mokėjimo ar siuntimo būdų. Taigi, tikriausiai su programuotojais nepavyks atsisveikinti taip greitai, kaip norėtųsi.

Categories
Kiti straipsniai

Faktai, kuriuos būtina žinoti apie karvių priešpienį (krekenos)

Kiekvienas, gyvulių ūkį turintis žmogus žino, kokios, gyvybiškai svarbios, naujagimiui veršeliui yra krekenos. Trumpai tariant, krekenos yra pirmasis karvės pienas po veršiavimosi. Krekenos gali pasigirti ženkliai didesniu kiekiu baltymų ir riebalų, nei įprastas pienas. Jos turi ypatingą reikšmę, sėkmingam veršelio imuninės sistemos formavimuisi. Taip pat krekenos tampa pirmuoju, naujagimio veršelio energijos šaltiniu. Tačiau yra kelios svarbios taisyklės, kurių būtina laikytis, norint pasiekti maksimaliai rezultatyvaus, naudingo veršelio organizmui rezultato. Kokie faktoriai lemia krekenų kokybę ir naudą?

Itin svarbi savybė – sterilumas, švara. Labai svarbu, jog veršelio pirmasis patiekalas būtų pateikiamas iš individuliai jam, skirto buteliuko. Itin svarbu, jog kibirai ir buteliukai, kuriuose laikomos krekenos, būtų švarūs, išplauti aukštesnės temperatūros vandeniu. Jeigu nusprendėte veršelį girdyti krekenomis ne tik pirmą, jo gimimo dieną – krekenas būtina laikyti šaldytuve arba kitoje, šaltoje patalpoje. Šiltai laikomos, ilgiau pastovėjusios krekenos yra tiesus kelias į bakterijas ir sunkiai pagydomas ligas, tad rizikuoti tikrai neverta.

Dar vienas, itin svarbus žingsnis – tikrinkite krekenų kokybę. Patyrę ūkininkai sugeba akimirksniu nustatyti krekenų kokybę. Įvairūs krešuliai, pakitusi spalva ar konsistencija, nemalonus, itin aitrus kvapas – pagrindiniai, įspėjamieji ženklai. Jeigu pastebite bent vieną iš šių nepatrauklių savybių – krekenomis tikrai nereikėtų girdyti naujagimio veršelio.

Categories
Grožis ir mada

Kiekvienas plaukų šepetys turi savo paskirtį

Tikriausiai pastebėjote, kad plaukų šepečiai būna labai skirtingi. Skiriasi jų forma, šereliai, dydis – ir visa tai ne šiaip sau, nes kiekvienas plaukų šepetys turi savitą paskirtį. Jei norite tinkamai pasirūpinti savo plaukais, kviečiame daugiau sužinoti apie tai, koks plaukų šepetys tinka formavimui, džiovinimui, o koks – masažui.

Plaukų šepetys ilgaplaukėms

Ilgaplaukėms rekomenduojama rinktis stačiakampio ar kvadrato formos plokščius šepečius. Geriausiai tiks lygaus pagrindo šepetys su šerno šereliais – toks šepetys užkabina didesnes plaukų sruogas, tad šukuojant švelniai masažuoja plaukų šaknis ir padeda tolygiai paskirstyti priežiūros priemones, pavyzdžiui, aliejų ar serumą. Natūralūs šereliai yra minkštesni, todėl nepeša plaukų.

Ilgų plaukų džiovinimui rinkitės retą lenktos kvadrato formos šepetį – jis geriau prisitaiko prie galvos formos ir leidžia sruoga po sruogos pakelti plaukus nuo šaknų. Beje, tokių šepečių šereliai galuose turi burbuliukus, kurie švelniai masažuoja galvos odą plaukų džiovinimo metu.

Plaukų šepetys silpniems, pažeistiems plaukams

Su silpnais ar nualintais plaukais reikia elgtis itin atsargiai, nes jie linkę veltis ir lūžinėti. Jų priežiūrai geriausiai tiks nedideli natūralaus plauko šepečiai, kurie švelniai iššukuoja plaukus ir stimuliuoja kraujotaką skalpo odoje. Dėl mažos šepečio galvutės reikia atlikti daugiau judesių, todėl masažuojamas didesnis plotas galvos odos.

Categories
Kiti straipsniai

Šildymas oras vanduo – ne tik ekonomiškas, bet ir praktiškas

Šiomis dienomis galima rinktis iš pakankamai įvairių ir šildymo įrenginių. Kadangi ir pačios šilumos šaltiniai gali būti labai įvairūs. Pradedant nuo tradicinio kito kuro ir baigiant dujomis ar elektra. Tiesa, pastaruoju metu elektra yra tik pagalbinis šaltinis, o pati šiluma gali būti gaunama netgi iš grunto ar netgi oro. Kas gali skambėti gana neįprastai, tačiau tuo ši technologija ir išsiskiria ir kartu tampa vienu iš praktiškiausių pasirinkimų. Kadangi jos dėka galima nemažai sutaupyti. O juk niekas nenorėtų išleisti daugiau būsto šildymui. Tačiau finansinis aspektas nėra vienintelis tokios sistemos privalumas. Aišku, nereikėtų pamiršti, kad tai ir visiškai aplinkai draugiški įrenginiai, kurie neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Jie taip pat labai kompaktiški, todėl gali būti sėkmingai montuojami ne tik individualiuose namuose, bet netgi ir butuose. Ir svarbiausia, kad toks šildymas nereikalauja jokios papildomos priežiūros.

Kaip pasirinkti tinkamiausią įrenginį?

Tai klausimas, kuris bus aktualus praktiškai kiekvienam. Kadangi net ir apsisprendus dėl šildymo sistemos reikės pasirūpinti įrenginiu, kurio dėka bus generuojama šiluma. Šildymas oras vanduo gali būti įrengtas tiek naujame būste, tiek ir vietoj jau esančios kitos sistemos. Ir dėl to jokių papildomų problemų nekils. O renkantis ir ieškant tinkamiausio varianto labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į pačio būsto ypatybes. Kadangi priklausomai nuo jo dydžio, sandarumo reikės pasirinkti atitinkamo galingumo šildymo įrenginį. Kuo jis bus galingesnis, tuo galės aprūpinti šiluma didesnius plotus. Tačiau per daug galingo varianto taip pat nereikėtų rinktis, kadangi jis kainuos daugiau. Taigi, šioje vietoje tikrai galima sutaupyti, nors svarbiausia yra atrasti būtent jūsų būstui tinkamiausią variantą. Šiuo klausimu padėti gali ir šioje srityje dirbantys specialistai.

Categories
Kiti straipsniai

Asmeninis bankrotas – išeitis iš sunkios finansinės padėties?

Ekonominei situacijai blogėjant vis dažniau susimąstome apie įvairias išeitis ištikus finansinei krizei. Dažnai manoma, kad asmeninis bankrotas yra lengvas būdas išsisukti nuo skolų ir atkurti savo finansinę laisvę. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Ar tikrai bankrutuoti taip lengva ir tai gali padaryti visi?

Kas gali bankrutuoti?

Asmeninis bankrotas yra fiziniams asmenims skirtas teisminis procesas, kurio tikslas yra atkurti asmens mokumą. Vis dėlto galimybė bankrutuoti suteikiama ne visiems – pradelstų įsiskolinimų suma turi viršyti 25 minimalias mėnesines algas. Suma, atrodo, nėra tokia jau didelė, tačiau prisiminkite, kad kiekvienas euras turi būti pagrįstas dokumentais. Teismas tikrina visus faktus ir aplinkybes, todėl ne visos skolos, kurių tikisi bankrutuoti bandantys asmenys gali būti pripažintos tinkamomis.

Beje, bankrutuoti galima ne tik Lietuvoje, o ir kitose valstybėse – šią galimybę suteikia kone visos Europos šalys. Vis dėlto bankroto procesas yra susijęs su nemažomis išlaidomis, o bankrutuoti kitoje šalyje kainuos brangiau. Priklausomai nuo teisinio reglamentavimo gali reikėti dalyvauti visuose teismo posėdžiuose – būtent tokį reikalavimą numato Lietuvos įstatymai.

Ar lengva bankrutuoti fiziniam asmeniui?

Pasakyti, kad asmeninis bankrotas yra labai lengvas procesas, tikriausiai nedrįstų niekas. Vis dėlto ar laikytis mokumo atkūrimo plano bus sunku, priklauso nuo asmeninio požiūrio, įpročių ir gyvenimo būdo. Visgi ne visiems pasiseka sėkmingai šį planą įgyvendinti, todėl pastangos bankrutuoti nueina perniek.