Categories
Grožis ir mada

Kiekvienas plaukų šepetys turi savo paskirtį

Tikriausiai pastebėjote, kad plaukų šepečiai būna labai skirtingi. Skiriasi jų forma, šereliai, dydis – ir visa tai ne šiaip sau, nes kiekvienas plaukų šepetys turi savitą paskirtį. Jei norite tinkamai pasirūpinti savo plaukais, kviečiame daugiau sužinoti apie tai, koks plaukų šepetys tinka formavimui, džiovinimui, o koks – masažui.

Plaukų šepetys ilgaplaukėms

Ilgaplaukėms rekomenduojama rinktis stačiakampio ar kvadrato formos plokščius šepečius. Geriausiai tiks lygaus pagrindo šepetys su šerno šereliais – toks šepetys užkabina didesnes plaukų sruogas, tad šukuojant švelniai masažuoja plaukų šaknis ir padeda tolygiai paskirstyti priežiūros priemones, pavyzdžiui, aliejų ar serumą. Natūralūs šereliai yra minkštesni, todėl nepeša plaukų.

Ilgų plaukų džiovinimui rinkitės retą lenktos kvadrato formos šepetį – jis geriau prisitaiko prie galvos formos ir leidžia sruoga po sruogos pakelti plaukus nuo šaknų. Beje, tokių šepečių šereliai galuose turi burbuliukus, kurie švelniai masažuoja galvos odą plaukų džiovinimo metu.

Plaukų šepetys silpniems, pažeistiems plaukams

Su silpnais ar nualintais plaukais reikia elgtis itin atsargiai, nes jie linkę veltis ir lūžinėti. Jų priežiūrai geriausiai tiks nedideli natūralaus plauko šepečiai, kurie švelniai iššukuoja plaukus ir stimuliuoja kraujotaką skalpo odoje. Dėl mažos šepečio galvutės reikia atlikti daugiau judesių, todėl masažuojamas didesnis plotas galvos odos.

Taip pat tiks ir plaukų šepetys silikoniniais šereliais. Šie šereliai yra stiprūs ir standūs, plaukai nuo jų tarsi nuslysta, todėl tokiu šepečiu galima greitai iššukuoti plaukus. Be to, šie šepečiai tiks ir besiveliantiems ar garbanotiems plaukams, juos galima naudoti ir įvairioms priemonėms, pavyzdžiui, plaukų kaukėms ar serumams, paskirstyti. Tokiu atveju po naudojimo tiesiog išplaukite šepetį po tekančiu vandeniu – į silikono šerelius neįsigeria priemonės likučiai.

Universalusis ventiliuojamas plaukų šepetys

Šio tipo šepečiai turi dvigubą pagrindą ir daugybę tarpelių jame. Jų šereliai dažnai yra mišrūs: trumpesni gali būti natūralūs ar natūralius primenantys sintetiniai, o ilgesni dažnai būna plastikiniai su burbuliukais ant galų. Tokie plaukų šepečiai yra universalūs, nes dėl skirtingo ilgio šerelių ir lenktos formos puikiai užkabina įvairaus ilgio plaukus.

Jie puikiai tiks ir plaukų džiovinimui, šukuosenos formavimui. Tokie šepečiai yra tarsi „kiauri“, todėl pro juos puikiai praeina plaukų džiovintuvo pučiamos oro srautas ir plaukai išdžiovinami greičiau. Dėl lenktos formos plaukų šepetys tinka ir lengvam plaukų formavimui džiovinimo metu.

Plaukų šepetys džiovinimui ir šukuosenų formavimui

Trumpesnius plaukus reikia daugiau formuoti, todėl jiems puikiai tiks apvalūs šepečiai. Jų šereliai gali būti skirtingo ilgio ir pagaminti iš įvairių medžiagų. Svarbu žinoti, kad mažesnio diametro šepetys sukurs mažesnę bangą, tačiau ji ilgiau laikysis. Didelio diametro plaukų šepečiai naudojami tuomet, kai plaukus reikia stipriai pakelti nuo šaknų, taip pat juos mėgsta ir ilgaplaukės.

Geriausia rinktis keramika padengtus šepečius, nes jie nekaista nuo šiltos džiovintuvo oro srovės. Būtent tokio tipo plaukų šepetys yra vienas mėgstamiausių plaukų kirpimo ir formavimo specialistų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *