Categories
Kiti straipsniai

Internetinės parduotuvės kūrimas: nuomoti ar kurti savo?

Šiandien rinka siūlo daugybę alternatyvių sprendimų verslui. Ne išimtis ir internetinės parduotuvės kūrimas – šioje srityje tikrai gausu pasirinkimo. Galima kurti savo internetinę parduotuvę, panaudot atviro kodo programas, šablonus arba elektroninę parduotuvę tiesiog išsinuomoti. Aptarkime esminius internetinės parduotuvės kūrimo ir nuomos skirtumus.

Kas yra internetinės parduotuvės nuoma?

internetinės parduotuvės kūrimas daugeliui verslininkų tampa sudėtingu iššūkiu. Neturint jokių žinių apie programavimą ir elektroninės prekybos procesus sudėtinga suformuluoti užduotį programuotojui, pasirinkti tinkamus sprendimus, o be to, norisi kuo greičiau pradėti savo veiklą. Tačiau rinkoje siūloma alternatyva, kai internetinę parduotuvę galima tiesiog išsinuomoti.

Internetinės parduotuvės nuoma – tai jau sukurtos sistemos naudojimas elektroninei prekybai. Tokių internetinės parduotuvės kūrimas yra greitas ir paprastas, tad padeda išvengti brangių investicijų. Tiesa, nuomojama parduotuvė niekada netaps nuosava, tad kas mėnesį ar retesniais laikotarpiais paslaugos teikėjui reikės mokėti nuomos mokestį. Vis dėlto dažniausiai šis mokestis nėra didelis, o jį atperka vos vienas ar keli pardavimai.

Kodėl verta internetinę parduotuvę nuomoti?

internetinės parduotuvės kūrimas yra ilgalaikė investicija, tačiau negalima pamiršti, kad net ir užbaigus nuosavos internetinės parduotuvės kūrimo darbus, reikės prižiūrėti infrastruktūrą. Gali pasirodyti įvairių kodo klaidų ar veikimo trikčių, ilgainiui prireiks ir daugiau integracijų – mokėjimo ar siuntimo būdų. Taigi, tikriausiai su programuotojais nepavyks atsisveikinti taip greitai, kaip norėtųsi.