Categories
Kiti straipsniai

Trimerių galvutės ir jų problemos

Krūmapjovės irgi genda! Atrodo iš pažiūros negendantis prietaisas irgi kartais gali turėti rimtų gedimų. Variklio gedimai yra aiškus reikalas, tačiau, ką daryti, kai sugenda pjovimo galvutė? Trimerių galvutės yra pagamintos iš plastiko, todėl visiškai natūralu, kad vieną dieną jos gali sulūžti. Pulti į paniką nereikėtų. Visada yra galimybė panašią rasti internete. Bet apie viską iš pradžių.

Trimerių galvutės susiduria su keliais pagrindiniais iššūkiais:

  1. Lūžtančio auselės, dėl kurių valo ritė nesilaiko galvutėje ir krenta lauk.

  2. Deformuotos skylutės valui. Nors jos dažnai sutvirtinamos metalinėmis apsaugomis, vienai iš jų sugedus, valas pasiskirsto netolygiai ir pjovimas tampa nebeefektyvus.

  3. Viduje sugedusi spyruoklė. Kai spyruoklė nebefunkcionuoja, kaip reikia, valas pats nebeišlenda nuo paspaudimo į žemę ir jį reikia ištraukti rankomis. Tai labai trukdo darbui.

  4. Išlūžusi valo pertvara ritėje. Valas vyniojamas į du skirtingus griovelius galvutės viduje. Kai pertvaros sugadintos, valas gali greitai susipainioti ir nebeišlįsti.

  5. Paspaudimo mygtukas. Suskilęs paspaudimo mygtukas neleidžia valui išlįsti, nors ir su viduje esančia spyruokle viskas tvarkoje.

Ar galima patiems išspręsti kilusias problemas? Vienintelis atveji, kai tai galima padaryti – rasti panašią spyruoklę. Visi kiti gedimai yra praktiškai nebepataisomi, nes suklijuoti plastikinių dalių nepavyks net ir su geriausiais klijais. Nereiktų pamiršti, kad galvutė sukasi šimtus kartų per sekundę, išcentrinė jėga yra pakankamai didelė, todėl tik laiko klausimas, kada įskilimas taps atskilimu. Klijai ir sulydymas čia nepadės – reikia keisti visą galvutę.

Trimerių galvutės yra pakankamai universalios. Reiktų atkreipti dėmesį, kokiu varžtu jos pritvirtinamos prie reduktoriaus.

Valo vyniojimo pagalba

Valo vyniojimas į galvutės ritę kartais tampa tikru iššūkiu. Ypač, jei dirbama su pirštinėmis. Tradicinės galvutės turi šiokių tokių vyniojimo elementų, kurie padeda tai padaryti greičiau ir patikimiau. Pirmiausia reiktų atkreipti dėmesį, į kurią pusę vyniojamas valas. Kitas momentas – valo perkišimas per galvutės skylutes. Kai kurios galvutės turi ne skylutes, o griovelius, tad su jais paprasčiau, nes perkišant vieną valo galą per skylutę, kita dažniausiai atsipalaiduoja. Tam reikalingi du maži įpjovimai galvutės krašte, į kuriuos telpa tik valas.

Tradicines galvutes keičia profesionalios, kurių nereikia atidaryti, norint pakeisti valą. Maža to, jų net nereikia nuimti nuo reduktoriaus – tiesiog pasukate galvutę nurodyta kryptimi ir sutraukiate valą. Tokios galvutės yra skirtos profesionaliam naudojimui, nes valo pakeitimas gali šiek tiek užtrukti. Neatidarius galvutės galima pakeisti nedidelį valo gabaliuką, todėl tai tik laikinas sprendimas, kai reikia užbaigti darbą. Jas taip pat galima atidaryti ir privynioti daugiau valo.

Trimerių galvutės yra parduodamos internetu. Reikia atidžiai perskaityti techninę informaciją, kad įsigytumėte būtent turimam trimerio modeliui tinkančią detalę. Internetu juk pigiau, o specializuotos parduotuvės gali būti kitame mieste…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *