Categories
Kiti straipsniai

Įsagai galvijams – ką vertėtų žinoti apie tai?

Gyvūnų, galvijų ženklinimas – Lietuvoje yra privaloma procedūra. Nors šis procesas yra privalomas, patikrinimų metu, vis dar susiduriama su šiurkščiais pažeidimais. Stambūs ar vietinės reikšmės ūkininkai dažnai vengia gyvūnų ženklinimo procedūros, neužpildo reikiamų dokumentų, pamiršta įgyvendinti kitus, svarbius gyvūnų laikymo ir ženklinimo reikalavimus. Neatitinkanti reikalavimų gyvūnų priežiūra, neatlikta ženklinimo procedūra – priežastys, kurios gali sukelti didelių sunkumų asmeniui, nederamai užsiimančiu gyvulininkyste. Kaip išvengti nemalonių pasekmių? Ką reikėtų žinoti apie gyvūnų ženklinimo procedūrą?

Visų pirma, reikėtų nepamiršti, kad įsagai galvijams, ožkoms, kiaulėms ir avims – yra privalomas šių gyvūnų ausų akcentas, kuris turi lydėti gyvūną viso, jo gyvenimo metu. Arklius reikėtų ženklinti mikroschema.

Per kiek laiko reikia atlikti gyvūnų ženklinimo procedūrą? Laiko tarpas, per kurį būtina atlikti gyvūno ženklinimo procedūrą yra skirtingas. Jis priklauso nuo gyvūno rūšies. Įsagai galvijams privalo būti panaudoti pagal paskirtį sąlyginai greitai. Galvijus reikia paženklinti per septynias kalendorines dienas nuo galvijo atėjimo į šį pasaulį. Avių ir ožkų augintojai turėtų ženklinimo procedūra pasirūpinti per pirmus 6, avies ar ožkos gyvenimo mėnesius. Jeigu planuojate avį ar ožką išvežti iš laikymo vietos ar gauti valstybės paramą, ženklinimo procedūrą reikėtų atlikti greičiau. Kiaulių ženklinimo procesas atliekamas prieš išvežant kiaulę iš pirminio ūkio. Arklinių šeimos atstovai, tokie kaip arkliai, asilai, zebrai, mulai privalo būti paženklinti mikroschemomis. Kumeliukus reikėtų paženklinti per pirmą, jų gyvenimo pusmetį.

Reikėtų nepamiršti, jog įsagai galvijams ir mikroschemos arkliams nėra vienintelė būtina sąlyga. Visus, ženklinimo procedūros reikalaujančius gyvūnus būtina užregistruoti. Kiekvienas, gyvulininkyste užsiimantis žmogus privalo registruoti savo gyvūnus, tvarkyti jų apskaitą. Gyvūnus reikia registruoti specialiuose gyvūnų apskaitos žurnaluose ir specialiame registre. Informacijos pobūdis, kurį reikia pateikti šiuose dokumentuose priklauso nuo ūkio gyvūno rūšies. Taip pat turite pasirūpinti galvijo ar arklinių šeimos gyvūno paso išdavimo procedūra.

Kas gali atlikti gyvūnų ženklinimo procedūrą? Jeigu gyvulininkyste užsiimantis žmogus turi leidimą, jam suteikiama galimybė pačiam ženklinti savo ūkyje laikomus galvijus, ožkas, avis ar kiaules. Jeigu asmuo leidimo neturi, jis turėtų kreiptis į ūkinių gyvūnų ženklinimo paslaugų tiekėjus arba veterinarijos tarnybą.

Kodėl gyvūnų ženklinimo procedūra yra būtina? Kuo ji naudinga? Visų pirma, gyvūnų ženklinimas – paprasčiausias būdas, kuris padeda nustatyti arklio, galvijo ar kito gyvūno tapatybę. Taip pat ženklinimo, registravimo procesas yra labai svarbus siekiant bet kokios, su ūkio veikla susijusios paramos. Esminis dalykas, dėl kurio ženklinimas įgauna ypatingą prasmę – jūsų gyvulio saugumas.

Ženklinimo procedūra atliekama greitai ir neskausmingai. Todėl tikrai nereikėtų piktnaudžiauti, jos vengti. Reikėtų nepamiršti, jos savo ūkio gyvulius ženklinate ne vardan įstatymų, o vardan savo gyvūnų gerovės ir savo, asmeninės ramybės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *