Gyvūnų, galvijų ženklinimas – Lietuvoje yra privaloma procedūra. Nors šis procesas yra privalomas, patikrinimų metu, vis dar susiduriama su šiurkščiais pažeidimais. Stambūs ar vietinės reikšmės ūkininkai dažnai vengia gyvūnų ženklinimo procedūros, neužpildo reikiamų dokumentų, pamiršta įgyvendinti kitus, svarbius gyvūnų laikymo ir ženklinimo reikalavimus. Neatitinkanti reikalavimų gyvūnų priežiūra, neatlikta ženklinimo procedūra – priežastys, kurios gali sukelti didelių sunkumų asmeniui, nederamai užsiimančiu gyvulininkyste. Kaip išvengti nemalonių pasekmių? Ką reikėtų žinoti apie gyvūnų ženklinimo procedūrą?
Visų pirma, reikėtų nepamiršti, kad įsagai galvijams, ožkoms, kiaulėms ir avims – yra privalomas šių gyvūnų ausų akcentas, kuris turi lydėti gyvūną viso, jo gyvenimo metu. Arklius reikėtų ženklinti mikroschema.
Per kiek laiko reikia atlikti gyvūnų ženklinimo procedūrą? Laiko tarpas, per kurį būtina atlikti gyvūno ženklinimo procedūrą yra skirtingas. Jis priklauso nuo gyvūno rūšies. Įsagai galvijams privalo būti panaudoti pagal paskirtį sąlyginai greitai. Galvijus reikia paženklinti per septynias kalendorines dienas nuo galvijo atėjimo į šį pasaulį. Avių ir ožkų augintojai turėtų ženklinimo procedūra pasirūpinti per pirmus 6, avies ar ožkos gyvenimo mėnesius. Jeigu planuojate avį ar ožką išvežti iš laikymo vietos ar gauti valstybės paramą, ženklinimo procedūrą reikėtų atlikti greičiau. Kiaulių ženklinimo procesas atliekamas prieš išvežant kiaulę iš pirminio ūkio. Arklinių šeimos atstovai, tokie kaip arkliai, asilai, zebrai, mulai privalo būti paženklinti mikroschemomis. Kumeliukus reikėtų paženklinti per pirmą, jų gyvenimo pusmetį.