Prekyba internetu – perspektyvi verslo sritis, reikia tik pasirinkti tinkamą produktą. Šią sritį nori išmėginti daugelis jaunų verslininkų, nes tokia veikla reikalauja palyginti nedidelių investicijų. Tačiau daugelis jų susiduria su laiko problema: internetinės parduotuvės kūrimas užtrunka ir reikalauja investicijų, o kol internetinė prekyba nepradėta, nėra ir pajamų. Puiki išeitis – elektroninės parduotuvės nuoma.
Naudojimui paruoštas sprendimas
Nuomai skirtos elektroninės parduotuvės pasižymi universalumu ir gana plačiu funkcionalumu, tad yra visiškai paruoštos naudoti. Tai padeda sutaupyti daugybę laiko ir yra itin patrauklu pradedant veiklą. Nuomojant elektroninę parduotuvę praktiškai nereikia investicijų į IT infrastruktūros sprendimus, o pati nuomos kaina dažnai siekia vos keliasdešimt eurų per mėnesį.
Vis dėlto vien turėti paruoštą naudojimui platformą nepakanka – reikia pasirūpinti ir prekių informacija, reklama ir kitomis smulkmenomis.
Greita prekybos pradžia
Internetinė prekyba yra neatsiejama nuo elektroninių mokėjimų ir siuntų pristatymo. Dėl to šioms sritims patariama pirmiausiai skirti dėmesio. Pasirinkite tinkamus atsiskaitymo ir siuntų pristatymo būdus ir suveskite reikalingą informaciją į nuomotą elektroninę parduotuvę.
Kitas žingsnis – prekių kėlimas. Šį darbą galite atlikti patys arba samdyti profesionalus, svarbiausia turėti aiškų planą. Jei taupote laiką ir norite kuo greičiau pradėti prekiauti, pirmiausia kelkite svarbiausias prekes – tokias, kurios yra paklausiausios tarp vartotojų arba atitinka esamą sezoną. Jei skubiai reikalingos apyvartinės lėšos, pirmiausiai reikia sukelti ir mėginti parduoti tas prekes, kurios neša daugiausiai pelno. Žinoma, laikui bėgant vis tiek reikės sukelti visų prekių informaciją.
Aiškus informacijos pateikimas
Prekiaujant internetu pardavėjo reputacija yra itin svarbi. Ne paslaptis, kad internete glūdi įvairiausių pavojų: sukčiai nori pasisavinti pinigus ir priversti pirkėjus atlikti pavedimus į jų sąskaitas. Šiuolaikiniai pirkėjai dėl to yra nepatiklūs ir labai reaguoja į neigiamus komentarus ar neaiškią informaciją. Jei nenorite jų atbaidyti ir siekiate, kad internetinė prekyba būtų sėkminga, informaciją pateikite aiškiai ir tvarkingai.
Dažnai dėl dizaino sprendimų vengiama ilgesnių aprašymų, tačiau nepamirškite, kad jie duoda daug naudos. Tai tarsi nemokama reklama – kuo daugiau informacijos, tuo geresnį reitingą paieškos sistema suteiks jūsų parduotuvei internete. To verta nepamiršti net ir skubant pradėti elektroninę prekybą.
Didinkite parduotuvės žinomumą
Pradėjus naują verslą norisi kuo greičiau sulaukti rezultatų. Deja, vien „atidaryti“ elektroninę parduotuvę internete nepakaks, reikia ir reklamos. Nelaukite, kol pirkėjau apsilankys savaime, pradėkite nuo reklamos socialiniuose tinkluose ar paieškos sistemose – tai lengva ir palyginti pigu. Vėliau galėsite pagalvoti ir apie kitus reklamos būdus. Internetinė prekyba yra ta sritis, kurioje vyrauja arši konkurencija, tad jei norite visoje elektroninių parduotuvių minioje būti pastebėti, turite skirti dėmesio reklamai jau nuo pirmųjų veiklos dienų.