Categories
Statyba

Žoliapjovės: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Vis šiltėjant orams, gana dažnai pasvarstoma ir apie žoliapjovės įsigijimą – juk kiekvienas norime, kad mūsų namus supanti aplinka būtų švari ir tvarkinga, o tai užtikrinti gana sudėtinga, neturint žoliapjovės. Taigi, kokia žoliapjovė tinkamiausia – mechaninė, elektrinė, benzininė ar sodo traktorius?

zoliapjovesŽinoma, apsisprendimą dažniausiai lemia tai, kokio dydžio plotus paprastai reikia nušienauti: jei plotas visai nedidelis, tokiu atveju puikiai tiks ir mechaninė žoliapjovė, o jei plotas tikrai nėra mažas, gana sudėtinga būtų išsiversti be sodo traktoriaus.

Mechaninė žoliapjovė puikiai tiks tuo atveju, jei mėgstate fizinį darbą arba plotai, kuriuose reikia nupjauti žolę, yra gana nedideli. Jei jums reikia nupjauti žolę tik savame kieme, kurio plotas nėra didelis, tokiu atveju tikrai neverta rinktis elektrinės, benzininės žoliapjovės, ar juo labiau sodo traktoriaus.

Elektrinės žoliapjovės gali būti su akumuliatoriumi arba su laidu. Pastarasis variantas nėra labai patogus, nes pjauti žolę gali trukdyti laidai, tačiau būsite užtikrinti, kad akumuliatorius greitu metu neišsikraus, kaip nutinka pasirinkus elektrinę žoliapjovę su akumuliatoriumi.

Benzininės žoliapjovės paprastai yra sunkesnės už elektrines, ir lyginant kainas, šios paprastai yra brangesnės. Vis dėlto, tokios žoliapjovės yra galingesnės, taigi, puikiai tiks, jei žolę reikia pjauti gana dideliuose plotuose.

Jei plotai, kuriuos reikia šienauti, yra labai dideli, tokiu atveju sunkiai išsiversite be sodo traktoriaus, kuris puikiai tiks tiems, kurie dievina komfortą. Sodo traktorius padės jums nupjauti tankią, aukštą žolę be didesnių pastangų, o jūs galėsite džiaugtis tvarkinga ir gražia aplinka.

Renkantis žoliapjovę taip pat svarbu įvertinti, koks yra žolės išmetimas ir surinkimas, ar žoliapjovės galingumo pakaks pjauti aukštą bei tankią žolę. Taip pat, jei pasirinksite žoliapjovę su akumuliatoriumi, išsiaiškinkite, kiek laiko jis leis pjauti žolę – svarbu žinoti, kad per tą laiką tikrai spėsite nušienauti reikalingus plotus, priešingu atveju, tokia žoliapjove naudotis gali būti nelabai patogu.

Taigi, prieš perkant žoliapjovę, apgalvokite, kokio dydžio plotus šienausite – tai padės jums lengviau apsispręsti, kokią žoliapjovę pasirinkti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *