Categories
Kiti straipsniai

Veterinaras Vilniuje pataria, kaip apsaugoti šunis nuo erkių

Erkės yra bene bjauriausi parazitai, kurie platina sunkias ligas. Šios gali būti pavojingos tiek mums, tiek mūsų augintiniams. Veterinaras Vilniuje primena, kad erkės išlieka pavojingos praktiškai visus metus, tačiau ypatingą dėmesį augintinio saugumui turite skirti ankstyvą pavasarį, orams sušilus.

Būkite atsargūs – erkės perneša mirtinai pavojingas ligas

Erkės tiek žmogų, tiek gyvūną gali užkrėsti įvairiomis ligomis: borelioze, erkiniu encefalitu, anaplazmoze, babezioze, erkine dėmėtąja šiltine ir kt. Skaičiuojama, kad naminiams gyvūnams gresia apie 15 susirgimų nuo erkių. Augintiniams pavojingiausia ir daugiausiai bėdų sukelianti erkių platinama liga yra babeziozė. Deja, jei liga nepastebima laiku, gyvūnas gali nugaišti vos per kelias dienas. Tiesa, veterinarai ramina, kad laiku pastebėjus erkės įkandimą arba pirmuosius susirgimo požymius, gyvūną pavyks išgelbėti. Siekiant išvengti minėtųjų bėdų, būtina imtis profilaktinių priemonių, kad apsaugotumėte gyvūną nuo mirtino erkės įkandimo.

Populiariausios apsauginės priemonės

Nuo erkių pernešamų ligų gyvūną apsaugo įvairios priemonės. Populiariausias sprendimas – specialūs lašiukai, aerozoliai ir antkakliai. Visais atvejais, dėl konkrečios priemonės, tinkamiausios jūsų situacijoje, verta pasitarti su veterinarijos gydytoju.

Lašiukai. Vienas optimaliausių variantų – ant sprando odos lašinami lašiukai. Jie ima veikti, kai įsigeria į odą ir patenka į kraujotaką. Prieš pirkdami lašiukus, perskaitykite informaciją – lašai gali erkes baidyti arba jas nužudyti. Paprastai lašiukai veikia apie mėnesį, todėl juos reikia lašinti reguliariai.

Purškiami preparatai. Apsauginiai purškaliukai yra purškiami tiesiai ant augintinio kailio arba, jei šuo bijo purškimo, purškaliuku suvilgoma medžiaga, kuri vėliau įtrinama į kailį. Svarbiausia – įsitikinti, kad nei viena kūno dalis nebuvo užmiršta ir gyvūnas yra tinkamai apsaugotas. Priklausomai nuo konkretaus gaminio, purškalas gali būti veiksmingas nuo kelių dienų iki mėnesio.

Antkakliai. Gan dažnas pasirinkimas – nuo erkių saugantys antkakliai, tačiau veterinarai primena, kad juos būtina tinkamai naudoti, ką daro ne visi šunų augintojai. Perteklinę antkaklio dalį reikia iškart nukirpti, kadangi gyvūnas gali ją kramtyti ar laižyti. Be to, skirtingi antkakliai reikalauja skirtingų naudojimo sąlygų, pvz., kai kurių negalima šlapinti, todėl maudant šunį antkaklį reikia nuimti. Priklausomai nuo rūšies, gali veikti nuo kelių mėnesių iki pusmečio. Tiesa, viešoje erdvėje kyla nemažai ginčų dėl realaus antkaklių veiksmingumo, todėl kartais jie rekomenduojami tik kaip papildoma apsaugos priemonė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *