Categories
Verslas

Foto technika, kurios reikia fotografui

Galima spėti, kad fotografai Vilniuje gyvena dažniau nei kituose miestuose, nes, visų pirma, čia daugiau gyventojų, antra, čia šią specialybę ruošia ir Dailės Akademija, ir Vilniaus Dizaino kolegija, ir dar kelios kolegijos, profesinės mokyklos. Tačiau vien mokslų, norint būti fotografu, neužteks nei Vilniuje, nei mažame miestelyje. Kad fotografas turėtų savo kainą ir vertę, jis turės mokėti gerai atlikti darbą, o taip pat – turėti savo amuniciją. Taigi, ko reikia fotografui Vilniuje, norinčiam profesionaliai teikti savo paslaugas? Kokių daiktų jam reikia?

Foto aparatas

Visų pirma, koks fotografas be foto kameros arba foto aparato? Populiariausi veidrodinių foto aparatų ženklai yra, aišku, Nikon, Sony, Pholips. Tačiau dažnai geras fotografas turi ne tik įprastą bazinį brangesnį foto aparatą, bet ir dar kelis dalykus. Pavyzdžiui, jis turi taip pat ir bent vieną analoginį (fotografuojantį su juosta) senovinį foto aparatą. Jis ypatingas tuo, kad apdovanoja netikėtumu. Turi labai gerai nutaikyti kadrą ir kompoziciją, o paskui iš viso to gaunasi puiki nuotrauka. Be to, galima turėti ir kokį nors vadinamąjį poloroidinį, taip pat vienkartinius foto aparatus.

Objektyvai ir filtrai

Galima sakyti, pati foto kamera nėra labai profesionali, kol ji neturi gerų objektyvų. Dažniausiai foto aparatas parduodamas su standartiniu, vadinamuoju kitiniu objektyvu, kuris fotografuoja panašiai taip, kaip mato mūsų akis. Tačiau fotografijoje mes norime kažko ypatingesnio nei tai, ką mato akis. Todėl perkami plataus kampo arba ilgo nuotolio objektyvai, taip pat išlenkiantys, išgaubiantys vaizdą, portretiniai objektyvai ir kitokie. Dar naudojami ir filtrai, kurie gali keisti spalvų kokybę ir kitaip paveikti vaizdą.

Blyksės ir reflektoriai

Privaloma turėti ir blykstes, su kuriomis galbūt bus fotografuojama tamsoje. Taip pat labai dažnai yra norima turėti reflektorius. Tai dar vienas su šviesos valdymu susijęs dalykas, kurį galima net ir pasidaryti patiems. Dažniausiai tai folija arba balta medžiaga, ištempta tam tikruose rėmuose. Tai skirta, norint suminkštinti, išsklaidyti, atspindėti šviesą.

Stovas ir pultelis

Kad vaizdas nedrebėtų, yra naudojamas trikojis stovas. Taip pat gali būti naudojamas nuotolinis valdymas, jeigu fotoaparatas leidžia – tiesiog nuotoliniu būdu, jeigu neleidžia – tuomet su laidu, prijungtu prie foto aparato. Tai svarbūs dalykai tam tikruose fotografavimo momentuose.

Studijos įranga

Galiausiai reikia ir visos studijos, joje esančio fono, stabiliai sumontuotų stovų, šviesų ir kitų komponentų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *