Categories
Kiti straipsniai

Trimerio pjovimo valas vejos priežiūrai ir teritorijos tvarkymui

Paradoksalu, tačiau nedidelėse ritėse parduodamas trimerio pjovimo valas yra vienas svarbiausių šio įrankio komponentų. Būtent dėl to specializuotose parduotuvėse ir internete galima rasti itin platų šių valų pasirinkimą. Kiekvieno tipo valas turi savo paskirtį ir užtikrina lengvą bei patogų darbą, todėl naudinga žinoti, kokį valą reikėtų rinktis.

Apvalus ar kampuotas trimerio pjovimo valas?

Profesionalūs konsultantai visada pasirengę padėti pirkėjams. Jie patars, kokį valą rinktis, tačiau pasirinkimo principus naudinga žinoti ir pačiam. Be to, daugelis konsultantų gali siūlyti apvalų valą, nes jis yra populiariausias tiek tarp mėgėjų, tiek tarp profesionalų.

Apvalus trimerio pjovimo valas puikiai tinka kasdien prižiūrimos vejos pjovimui. Jei pieva labiau apleista, rinkitės storesnį apvalų valą, tačiau jei joje yra ir storesnių aukštų žolių ar krūmelių, ieškokite kampuoto profilio valo. Jis netiks preciziškam teritorijos tvarkymui, tačiau nupjaus net ir storesnius stagarus. Tokie valai naudojami teritorijų valymui.

Kampuotam priskiriamas ir žvaigždės formos profilis. Toks valas yra itin aštrus, tačiau jį naudojant reikia itin vengti akmenų ar kitų kliūčių, nes dėl to valas greitai nudyla. O labiausiai apleistoms teritorijoms, kai reikia pašalinti ir sumedėjusias šakeles, reikėtų naudoti dantytą trimerio valą. Taigi, jei norite sutvarkyti apleistą sodo sklypą, jums gali prireikti ir keleto rūšių valų trimeriui.

Kuo ypatingas suktas trimerio pjovimo valas?

Vadinamasis suktas valas yra mėgstamas profesionalų, nes padeda taupyti laiką. Šis valas yra atsparesnis dilimui, be to, su juo galima dirbti tyliau. Tai puikus pasirinkimas tais atvejais, kai norima šienauti didesnes teritorijas.

Kartais klaidingai galvojama, kad suktas valas yra skirtas storesnėms žolėms. Taip, iš tikrųjų galima pasakyti, kad toks valas yra tvirtesnis, tačiau jis skirtas tik vejai šienauti. Aplinkos tvarkymui skirti kampuoto profilio valai.

Tylesnį trimerio veikimą užtikrina ir vadinamasis tylusis trimerio pjovimo valas. Jis puikiai tiks prižiūrint namų aplinką ir nesukels nei namiškių, nei kaimynų pykčio. Tiesa, dar tyliau galėsite dirbti, jei pasirinksite ne benzininį, o akumuliatorinį trimerį ir tylųjį valą. Šis valas yra apvalaus profilio ir tinka kasdienei vejos priežiūrai.

Trimerio valo naudojimas

Jei turite trimerį, jums tikriausiai nekyla klausimų, kaip naudoti valą. Tai tikrai paprasta. Vis dėlto verta atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Visų pirma, venkite pernelyg trumpo ir per ilgo valo naudojimo. Pirmuoju atveju darbas bus neekonomiškas ir nenašus, o antruoju trimeris gali būti sunkiau valdomas.

Daugelis pamiršta ir apie valo laikymą. Reikėtų vengti drėgnų patalpų, saulės – tai gali ilgainiui pakenkti valo kokybei. Trimerio pjovimo valas turėtų būti laikomas sausoje uždaroje patalpoje. O jei pernai pirktas valas iš pažiūros dar atrodo geras, jį tiesiog išbandykite – tinkamai sandėliuojant valui nieko neturėtų nutikti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *