Categories
Verslas

Ekspertai atsako: koks traktorius reikalingas moderniam ūkininkavimui?

Traktoriai yra vieni svarbiausių žemės ūkio įrenginių. Jei šiais metais planuojate įsigyti naują ar naudotą traktorių, į ką turėtumėte atsižvelgti? Ekspertai pasiruošę Jums padėti!

1. Kiek traktorius kainuoja?

Paskutinis dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti – pirkimo kaina – dažniausiai yra ta, nuo kurios augintojas nori pradėti. Prekiautojai gali konkuruoti dėl pirkimo kainos, tačiau daugelis kitų veiksnių priklauso nuo įrangos kainos.

Įrangos nuosavybės dinamika keičiasi, o šiais laikais augintojai labiau imasi sudėtingumo analizuodami tikrąsias nuosavybės išlaidas. Daugiau augintojų atsižvelgia į visą produkto pakuotę ir naudą, o ne tik žiūri į pirkimo kainą.

Kiti veiksniai, sudarantys nuosavybės išlaidas, apima siūlomą finansavimą; garantijos galiojimo laikas; numatomas eksploatacinių dalių tarnavimo laikas ir kaina; degalų sąnaudos; ir perpardavimo vertė. Augintojai linkę sutelkti dėmesį tik į pradinę kainą, tačiau tikrai turi atsižvelgti į visą paketą – kiek ilgainiui kainuos traktorius.

Esant šiandieninei dyzelino kainai, degalų sąnaudos yra svarbesnės nei buvo anksčiau. Jei vienas traktoriaus modelis kainuoja šiek tiek pigiau, bet sudegina 20 procentų daugiau dyzelino, netrunka per daug laiko, kol skirtumas bus padengtas iš jūsų metinės degalų sąskaitos.

Įrenginio savikaina turi būti skaičiuojama per visą traktoriaus naudojimo laiką. Sumokėję šiek tiek daugiau iš anksto už mašiną, kuri tarnaus ilgiau, ilgainiui sutaupysite pinigų.

2. Kaip lengva traktorių valdyti?

Traktoriaus paprastumas yra dažnas medžių vaisių ir vynuogių augintojų prašymas. Ūkyje operatoriai ateina ir išeina. Traktorių vairavimas ne visada atitenka pačiam patyrusiam vairuotojui, todėl augintojams reikia paprastesnių ir lengviau suprantamų traktorių, kad vairuotojas būtų efektyviausias. Operatoriaus aplaidumas yra dažniausia sodo įrangos sugadinimo priežastis.

3. Kokią pagalbą Jums gali suteikti traktoriaus pardavėjas?

Perkant nepamirškite, kad labai svarbus aspektas yra kliento aptarnavimas po pardavimo, prekiautojo turimų dalių kiekis, prekiautojo artumas klientui, darbuotojų patirties lygis ir apmokymas.

4. Ar traktorius ir jo profilis atitinka jūsų veiklos specifikacijas?

Daugelis augintojų sodina savo sodą, daug dėmesio skirdami medžių dresavimui, grotelių dizainui ir šviesos perėmimui. Dažnai mažiau nerimaujama dėl vietos ir apsisukimo vietos, reikalingos traktoriui.

Per pastaruosius kelerius metus didieji traktorių gamintojai siūlė siauro ir žemo profilio traktorius, kad jie geriau atitiktų sodus ir vynuogynus, pasodintus didelio tankumo tarpais.

Patogumas operatoriui tapo svarbia dizaino savybe. Šiuose žemo profilio traktoriuose operatoriaus patogumas kabinoje tapo didele problema. Tokie dalykai, kaip oro kondicionavimas, sėdėjimo patogumas ir patogus naudoti traktoriaus valdiklius, yra pirmiau pageidaujamų dalykų sąraše nei anksčiau.

Be komforto, reikia rūpintis ir traktoriaus naudojimo saugumu, pavyzdžiui, matomumu į padargus ir darbo vietą. Svarbūs aspektai taip pat yra traktoriaus svoris, sukimo momentas, arklio galios ir efektyviausios galios panaudojimas žemei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *