Categories
Kiti straipsniai

6 plaukų dažų prekės ženklai, kurie nepakenks jūsų plaukų sruogoms

Purple plaukaiJei kada nors dažėtės raudonai ar mėlynai, žinote, kad plaukų dažai gali turėti ilgalaikį poveikį jūsų plaukams. Bet kokių plaukų dažų naudojimas yra įsipareigojimas, tačiau kai kurios formulės yra žalingesnės už kitas. Plaukų dažai gali būti smūgis plauko stiebui ir po to kelias savaites ar net mėnesius jie gali būti tarsi šiaudai. Tačiau atlikę tinkamus tyrimus ir pasitelkę tinkamus produktus galite išvengti plaukų dažų žalos ir išgauti norimą spalvą su nedidele šalutine žala. Rinkdamiesi plaukų dažų prekės ženklą, pagalvokite, ko siekiate: Ar norite natūraliai atrodančių rezultatų, kurie išliktų ilgai? Ar esate pasirengę daryti kompromisą dėl ilgaamžiškumo, kad dabar būtų kažkas ryškaus? Ar jums svarbi įperkamumo kaina? Geriausias būdas išvengti kenksmingų cheminių medžiagų – prieš perkant perskaityti etiketes. Profesionalus plauku dazai ir specialisto patarimai.

Amoniakas

Amoniakas yra klasikinė plaukų dažų sudedamoji dalis, kuri tapo nebemadinga dėl savo stiprių šarminių savybių. Dėl jo plaukai netenka natūralių aliejų ir galvos oda tampa sausesnė nei įprastai. Amoniakas kartais naudojamas kartu su kitomis čia išvardytomis cheminėmis medžiagomis, tačiau pats savaime plaukų dažuose randamas retai.

Parabenai

Parabenai yra konservantai, kurių yra beveik visose kosmetikos priemonėse, įskaitant plaukų dažus. Jie vertinami prieštaringai dėl parabenų ryšio su vėžiu. Nors dėl to vis dar diskutuojama, verta paminėti, kad parabenai atima iš plaukų aliejus, kurie palaiko jų drėgmę ir sveikatą. Parabenai taip pat yra dirgikliai ir alergenai. Venkite plaukų dažų, kuriuose parabenai įvardyti kaip sudedamoji dalis – net ir dažuose be parabenų jie dažnai naudojami kaip konservantas.

Peroksidas

Peroksidas yra labai paplitusi plaukų dažų sudedamoji dalis, nes dėl jo spalva tampa ryškesnė ir ilgiau išlieka. Tačiau jis taip pat labai kenkia plaukams. Pasak Amerikos plaukų slinkimo asociacijos (American Hair Loss Association), peroksidas gali "suardyti plauko baltymą ir sukelti cheminę reakciją, kurios metu susidaro hidroksilo radikalai, suardantys plaukų folikulų DNR". Peroksido pagrindu pagaminti dažai gali sukelti plaukų slinkimą ir lūžinėjimą, ypač jei juos per daug naudojate.

Resorcinolis

Resorcinolis yra cheminė medžiaga, randama daugelyje plaukų dažų. Jis naudojamas plaukų spalvai pakelti iš tamsesnio atspalvio į šviesesnį. Nors rezorcinolis nėra toks kenksmingas kaip kitos šiame sąraše esančios cheminės medžiagos, dėl savo šarmingumo jis gali sudirginti odą. Jei turite jautrią odą, nenaudokite plaukų dažų, kurių sudėtyje yra rezorcinolio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *