Categories
Grožis ir mada

Psichiatras pataria: psichines ligas gydykite laiku!

Šiandien gana dažnai pasitaiko psichinių sutrikimų, kurie turi būti gydomi nedelsiant. Psichiatras  gali padėti išgydyti tokius sutrikimus: pavyzdžiui, depresiją, neurozę ar anoreksiją. Kai kurie žmonės mano, kad tam gydyti užtenka vien tik valios pastangų, tačiau tai – nėra tiesa: esant psichikos sutrikimams, būtinas gydymas. Geriausiai – kuo skubiau.

PsichiatrasŠiandien gana dažnai pasitaikantis psichikos sutrikimas yra depresija, pasireiškianti dėmesio nekoncentravimu, apatija, energijos stoka, miego ir apetito sutrikimais, nuovargiu, dažnai ir mintimis apie savižudybę. Asmenys, sergantys depresija, gali ne tik mąstyti apie savižudybę, bet ir pabandyti tai įgyvendinti. Deja, skaičiai tikrai dideli – apie pusė sergančiųjų bando tai padaryti.

Nervine anoreksija sergantys asmenys bando palaikyti mažą kūno svorį ar jį mažinti, paniškai bijo sustorėti, nekenčia savo kūno, ir bando bet kokiais įmanomais būdais sulieknėti. Dažnai tai pasireiškia piktnaudžiavimu laisvinamaisiais vaistais, liekninamosiomis tabletėmis, raumenų nykimu, išsausėjusia oda, bendru silpnumu. Sergantys anoreksija paprastai būna prastos nuotaikos, gali būti ir į depresiją panašių požymių, kaip apatija, miego sutrikimai ir t.t. Psichiatras gali padėti anoreksijos atveju,  kuris paskirs tinkamą gydymą.

Dar viena psichinė liga – neurozė, pasireiškianti nerimu, kvėpavimo sutrikimais, elgesio sutrikimais, haliucinacijomis ir dažnai – bandymu nusižudyti. Neurozė taip pat pasireiškia ir depresija: asmuo tampa apatiškas, miego ir apetito sutrikimais, nuovargiu ir panašiai.

Prie psichikos sutrikimų priskiriamas ir alkoholizmas, pasireiškiantis stipriu noru vartoti alkoholį, apatija, nesugebėjimu susivaldyti, interesų nebuvimu. Tai – labai rimta liga, kuriai gydyti nepakaks vien medikamentų ar pašalinių asmenų intervencijos, pačiam pacientui ir jo artimiesiems taip pat prireiks valios pastangų.

Jei pastebite, kad Jums brangus asmuo apatiškas, nejaučia noro užsiimti jo mėgstama veikla, labai dažnai būna prastos nuotaikos, dažnai būna pavargęs, jam sunku koncentruoti dėmesį, kalba apie savižudybę, Jūs galite jam padėti pasveikti. Svarbu problemos neignoruoti, ir prašyti specialistų pagalbos.

Psichiatras nustatys diagnozę ir paskirs tinkamą gydymą, ir kuo jis bus pradėtas anksčiau, tuo paprasčiau bus pasveikti. Paciento artimieji gali būti apmokomi, kaip elgtis su pacientu, kad jo gydymas vyktų sklandžiai. Artimieji turėtų apsišarvuoti kantrybe ir suvokti, kad psichinės ligos kur kas sudėtingesnės nei peršalimas, todėl gydymas gali trukti gana ilgai. Pavyzdžiui, depresija gali būti pagydoma per kelis mėnesius, tačiau gali užtrukti dar ilgiau, tuo tarpu pagydyti alkoholizmą dar sudėtingiau, ir gydymas gali užtrukti ne vienerius metus.

1 reply on “Psichiatras pataria: psichines ligas gydykite laiku!”

Depresija taip pat yra psichikos liga kurią reikia gydyti. Dažniausiai asmuo susiduria su depresija kai jaučia, kad nebegali atlaikyti emocinės įtampos bei dvasinio skausmo. Tai gali būti, kad ir vaikystėje ar jaunystėje patirta skriauda, nemeilė ar skaudinantis pažeminimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *