Categories
Logistika

Keltai ir kruiziniai laivai: kuo jie skiriasi?

Gana dažnai klystama, bandant paaiškinti, kam skirtas keltas, ir kam – kruizinis laivas. Keltai nuo kruizinio laivo visų pirma skiriasi tuo, kad tai yra skirta iš vienos vietos persikelti į kitą. Tai gali būti ir visai nedideli atstumai, ir atstumas nuo vienos šalies iki kitos.

Kruiziniai laivai daugumai žmonių asocijuojasi su pramogomis, ir visai ne be reikalo – juk vien pats žodis "kruizas" reiškia kelionę jūra. Agentūros gana dažnai siūlo ilgius kruizus, pavyzdžiui, kelių dienų ar net savaitės, ir didžiausią kelionės dalį praleisite laive. Dažnai tokioje kelionėje siūlomos įvairios pramogos, ir bene visų svarbiausias kelionės tikslas – linksmintis. Tuo tarpu keltai skirti persikelti iš vienos vietos į kitą, ir čia pramogų nerasite, tačiau tai, žinoma, nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti tokio kelionės tipo – keliauti keltu yra labai patogu, ir kai kurie privalumai netgi pralenkia keliones lėktuvu.

Keliaujant keltu jūs galite pasiimti savo augintinį – nereikės sukti galvos, kur palikti savo šunį ar kitą gyvūną, kol jūs atostogausite. Kartais tai tampa gana problematiška, kai tenka ieškoti žmogaus, galinčio prižiūrėti gyvūną, taigi, keliaujant keltu tokių problemų neiškyla, jei jūsų augintinis turi skiepų knygelę bei mikročipą.

Taip pat jūs galite keltis ir turėdami lengvąjį automobilį – nuvykus į norimą šalį, jums nereikės rūpintis transportu, ir visur galėsite nuvažiuoti nuosavu automobiliu. Kartais automobilių nuoma kainuoja iš tiesų nepigiai, taigi, tai gali būti vienu geriausiu sprendimu. Taip pat jums nereikės leisti pinigų autobuso bilietams ar taksi – iki viešbučio galėsite nuvykti savarankiškai.

Keliaujant keltu jums laikas neprailgs – galite su savimi pasiimti tiek daiktų, kiek tik jums reikia – niekas nesvers, kiek sveria jūsų bagažas, taigi, galėsite pasiimti ir knygų, ir asmeninį kompiuterį.

Taigi, kelto ir kruizinio laivo skirtumus galime apibrėžti labai paprastai – pirmasis variantas skirtas tiesiog pasiekti reikiamą tašką, o kruizinis laivas skirtas daugiau pramogoms. Keltas gali būti vienu patogiausių būdų keliauti, tačiau turėtumėte žinoti, kad pramogų čia nerasite, kokių galima tikėtis kruiziniame laive, taigi, reikėtų tai turėti omeny, kad netektų nusivilti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *