Categories
Statyba

Butų energetinis sertifikatas

Energetinis sertifikatas paprastai naudingas tuo, kad nustačius didelį energetinio naudingumo koeficientą, namas gali būti parduodamas arba išnuomojamas savininkui palankia kaina. Vis dėlto, dažnai klausiama: o kaip su butais? Ar jiems taip pat būtinas energetinio naudingumo sertifikatas?

Nuo 2013 metų sausio 9 dienos įstatymų pataisos numato, kad parduodant arba nuomojat nekilnojamąjį turtą energetinis sertifikatas tiesiog yra būtinas. Taigi, visai nesvarbu, ką parduodat (nuomojat) namą ar butą, šis sertifikatas bus reikalingas.

Butų sertifikavimas paprastai yra gerokai pigesnis nei nuosavų namų, taigi, neverta baimintis, kad tam teks išleisti krūvas pinigų. Paprastai skaičiavimai atliekami, naudojant tą pačią programą visiems standartiniams butams. Deja, butai paprastai priskiriami pačiai žemiausiai energetinio naudingumo klasei (žymima G raide). Tai reiškia, kad butų energetinis naudingumas yra labai žemas. Jei jūsų butas yra modernizuotas, gali būti atliekami ir nuodugnūs skaičiavimai, tai yra, paskaičiuojama, kiek butas turi sienų, perdangų ir panašiai. Vis dėlto, jei jūsų butas yra standartinis, energetinio naudingumo sertifikatas jums bus išduodamas paprasta tvarka, ir jums nereikės samdytis specialisto, kuris atliktų skaičiavimus.

vis dėlto, jei manote, kad energetinis naudingumas yra aukštesnės klasės, jūs galite pasisamdyti specialistą, kad būtų atlikti skaičiavimai konkrečiai jūsų butui. Nors tai pasiteisina ne visada tačiau tais atvejais, kai nustatomas aukštesnis naudingumo koeficientas, butą galima parduoti aukštesne kaina – apie tai tikrai svajoja kiekvienas pardavėjas. Jei nuspręsite butą išnuomoti, jo nuomos kaina taip pat galės būti aukštesnė, nes šaltuoju metų laiku šildymo išlaidos bus mažesnės.

Ką reikia daryti, norint atlikti energetinio naudingumo skaičiavimus? Tai labai paprasta: susiraskite įmonę, teikiančią tokias paslaugas ir užsisakykite energetinio naudingumo skaičiavimo paslaugą. Specialistai atvys pas jus į namus, ir teliks pasirašyti sutartį bei pateikti nuosavybę įrodančius dokumentus. Tuomet jau bus atliekami skaičiavimai ir jums išduodamas sertifikatas.

Taigi, energetinio naudingumo sertifikato išdavimas nėra dar vienas formalumas, kurį reikia įgyvendinti – tai gali būti naudinga pačiam buto savininkui. Jei bus nustatyta aukštesnė nei G energetinio naudingumo klasė, butas galės būti išnuomotas arba parduotas brangiau. Taigi, pagalvokite – galbūt verta užsisakyti specialius konkrečiai jūsų buto energetinio naudingumo skaičiavimus? Tai tikrai nekainuos brangiai, o iš to ir patys gausite naudos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *