Categories
Kiti straipsniai

Energetinio naudingumo klasės

Energetinio naudingumo klasės parodo, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas, tai yra, ar didelis energijos kiekis sunaudojamas būstui apšildyti. Aukščiausia energetinio naudingumo klase laikoma A, o žemiausia – G. Energetinio naudingumo klasę svarbu nustatyti tuo atveju, kuomet norima būstą parduoti ar išnuomoti – energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas.

energetinio naudingumo klasėsPaprastai būsimi būsto savininkai ar nuomininkai tiksi, kad namo šildymo išlaidos bus kuo mažesnės, taigi, jiems itin svarbu pateikti tai įrodantį dokumentą. Nors anksčiau energetinis sertifikavimas nebuvo privalomas, tačiau šiandien be jo neišsiversime, jei nuspręsime namą parduoti ar išnuomoti.

Taigi, šiuo atveju bus reikalingas energetinis auditas, kurio metu bus nustatytas būsto energetinis naudingumas. Nors kartais manoma, kad tai tėra dar vienas nereikalingas formalumas, tačiau tai nėra tiesa – juk tai gali būti naudinga pačiam namo savininkui, ypatingai tuo atveju, jei energetinio naudingumo klasė bus aukšta. Kartais baiminamasi, jog tuo atveju, kai bus nustatyta žema energetinio naudingumo klasė, tuomet būsto kaina nukris, tačiau tai nėra tiesa. Praktiškai visais atvejais gali būti pateikiamos rekomendacijos, ką reikėtų daryti, kad energetinio naudingumo klasė taptų aukštesnė. Taigi, šioje situacijoje specialistai gali pateikti įvairius variantus, kaip tai būtų galima padaryti.

Gyvenantiems bute taip pat paprastai reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, jei nusprendžiama butą parduoti arba išnuomoti, tačiau tokiu atveju sertifikatas gali būti išduodamas gana paprasta tvarka, ir nereikės atlikti skaičiavimų. Žinoma, kartais ir tai pasiteisina, jei manom, kad būsto energetinio naudingumo klasė yra aukštesnė, tačiau tai pasiteisina tikrai ne visais atvejais.

Taigi, energetinio naudingumo klasė gali parodyti, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas, ir ar jo išlaikymas kainuos pakankamai pigiai. Nors kartais teigiama, kad energetinis sertifikavimas tėra dar vienas formalumas, tačiau tai gali būti naudinga ir pačiam būsto savininkui, kadangi nustačius aukštą energetinio naudingumo klasę, namo kaina gali išaugti. Nors kartais ir baiminamasi, kas nutiks, jei bus nustatyta žema energetinio naudingumo klasė, tačiau visada galima atlikti keitimus, kurie tikrai pasiteisins.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *