Categories
Kiti straipsniai

Diskiniai skutikai – paprasčiausias būdas paruošti dirvą

Nors šie įrenginiai naudojami pakankamai neseniai, bent jau mūsų šalyje, tačiau jie spėjo labai greitai išpopuliarėti. Kadangi dėka savo unikalaus veikimo principo bei efektyvumo, jie yra paprasčiausiai nepamainomi ruošiant dirvą. Ir visai nesvarbu, kas joje augo prieš tai. Šie įrenginiai ne tik pašalina augalų liekanas bei jas paskirsto tolygiai, bet ir išpurena pačią žemę. Be to, su jais galima dirbti pakankamai greitai – dažniausiai iki keliolikos ar net keliasdešimties kilometrų per valandą greičiu. O apimamas plotis gali siekti netgi virš dešimties metrų. Kas gerokai palengvina darbą, kuomet tenka apdirbti itin didelius plotus. O jeigu to nereikia, tuomet galima pasirinkti ir mažesnio pločio, bet ne ką mažiau efektyvias alternatyvas. Todėl dabar vos tik nuėmus derlių retas ūkininkas skuba suarti dirvą. Kadangi su šių įrenginių pagalbą darbą galima atlikti žymiai geriau.

Nuo ko priklauso šios technikos kaina?

Finansinis aspektas yra pakankamai svarbus. Ir neretai būtent jis nulemia galutinį apsisprendimą. Tačiau daugelis ūkininkų žino, jog taupyti neverta, ypač, jeigu kalbama apie naują bei modernią techniką. Kadangi jos dėka galima pasiekti žymiai geresnių rezultatų. Ir kiekvienas toks pirkinys tampa savotiška investicija. Diskiniai skutikai taip pat nėra išimtis. Kadangi daugelis jau netgi neįsivaizduoja savo darbo be jų. O ir kainos šių įrenginių nėra tokios jau didelės ir mažesnio pločio variantus galima įsigyti už kelis tūkstančius Eurų. Aišku, didesni ir funkcionalesni gaminiai bus atitinkamai brangesni. Būtent tai labiausiai ir lems galutinę sumą. Nors kažkiek įtakos jai turės ir gamintojo žinomumas. Kuo labiau pažįstamas vardas, tuo ir produktai neretai būna kažkiek brangesni. Kadangi tai siejama su kokybe. Tačiau ši taisyklė galioja tikrai ne visuomet.

Kaip veikia šie įrenginiai?

Pats veikimo principas yra pakankamai paprastas. Diskiniai skutikai iš esmės susmulkina visas augalų liekanas ir jas paskirsto tolygiai bei sumaišo su viršutiniu žemės sluoksniu. Taip praktiškai bet kokia dirva tampa lygi. O kartu yra išpurenama ir žemė, kadangi diskai į ją prasiskverbia netgi keliolika centimetrų. Ir visą šį darbą atlieka daugybė specialiai išdėstytų diskų, kurie sukasi tam tikru kampu. O pats įrenginys gali būti prikabinamas prie praktiškai bet kokio traktoriaus kaip ir daugelis kitos technikos. Tiesa, prieš tai reikėtų pasidomėti ar atitiks traktoriaus galingumas šio priedo technines charakteristikas. Kadangi didelio pločio ir ploto skutikams reikia atitinkamai galingo traktoriaus. O tuomet jau darbas su jais tikrai nesukels sunkumų. Tuo labiau, kad keliaujant dalis jų gali būti kompaktiškai sulankstomi hidraulikos pagalba. Kas labiau liečia didesnius variantus. O prireikus tokią techniką vėl galima naudoti kažkurioje kitoje vietoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *