Categories
Kiti straipsniai

Ar automobilių raktų korpusai keičiami?

Automobiliai per savo gyvavimo istoriją turi ne vieną šeimininką, o ir jų raktai keliauja iš rankų į rankas. Nenuostabu, kad raktų korpusai turi daug „išgyventi“: jie dažnai nešiojami kartu su aštriais namų raktais, galinėje kišenėje, o taip pat ne vieną kartą nukrenta ir ant asfalto. Atrodo, kad automobilio raktas yra toks mažas, tačiau jo remontas, pasirodo, yra ne toks jau ir paprastas.

Kokią funkciją atlieka raktų korpusai?

Iš tikrųjų automobilių raktai taip futuristiškai atrodo ne šiaip sau – jų viduje yra hermetiškai izoliuota elektronika. Automobilių gamintojai pasirūpino, kad į raktą tilptų viskas, ko reikia, o kiekvienas sukūrė dar ir unikalią formą, kuri tarsi papildo automobilio kuriamą įvaizdį. Dažnai galvojama, kad automobilio raktas yra tarsi televizoriaus pultelis, tačiau iš tikrųjų jis turi daug daugiau funkcijų.

Kartais automobilio raktas iš išorės atrodo nusidėvėjęs, tačiau puikiai veikia. Tokiu atveju galima kreiptis į raktininkus – raktų korpusai gali būti keičiami. Tai vienas paprasčiausių sprendimų, nes rakto nereikia taisyti, tiesiog atnaujinama jo išorė.

Kodėl verta pakeisti rakto korpusą?

Raktą atnaujinti verta, jei ruošiatės automobilį parduoti – gražus ir tarsi naujas atrodantis raktas potencialiam pirkėjui paliks gerą įspūdį. Juk mūsų smegenys veikia paprastai ir norom nenorom peršasi mintis: koks raktas, toks ir automobilis. Žinoma, gražų raktą naudoti maloniau ir pačiam vairuotojui.

O jei estetinės priežastys jūsų neįtikina, tai rakto korpusą verta pakeisti dėl praktinių sumetimų. Automobilių raktuose esanti elektronika yra gana jautri, todėl jos veikimui būtinas sandarumas – jį ir užtikrina raktų korpusai. Natūralu, kad daug matęs senas rakto korpusas gali tapti nesandarus. Keičiant korpusą yra atkuriamas sandarumas, todėl raktas tarnaus ilgiau. Kai kurių automobilių raktai gali kainuoti ir keletą šimtų eurų, tad investuoti į korpuso keitimą tikrai verta.

Ar galima pataisyti rakto korpusą?

Jei pastebėjote, kad rakto korpusas skilo ar lūžo, nedelskite ir kuo skubiau kreipkitės dėl jo keitimo į profesionalus. Per lūžio vietą gali patekti drėgmė ir tokia smulkmena kaip raktas lems, ar automobilis atsirakins ir užsives. Ir, žinoma, problemos kaip visada nutinka tada, kai skubame į svarbų susitikimą… Dėl to neatidėliokite korpuso pakeitimo.

Daugeliu atvejų raktų korpusai yra tiesiog keičiami naujais, jų taisyti neapsimoka, be to, tai neužtikrintų sandarumo viduje esančiai elektronikai. Tačiau būtina žinoti, kad ne visada lūžusiam raktui užteks pakeisti korpusą: jei pažeista viduje esanti elektronika, teks darytis naują raktą. Susidūrus su tokia problema, raktininkai taip pat gali padėti: jie pagamins sugadinto rakto dublikatą, kuriuo galėsite naudotis kaip ir originaliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *