Categories
Grožis ir mada

7 mitai apie plaukų kondicionierius

Norint džiaugtis gražiais plaukais, vien tik šampūno nepakanka. Bet ar tikrai žinote, kaip veikia plaukų kondicionierius, kaip jį naudoti ir kokį pasirinkti? O galbūt tiesiog tikite pagrindo neturinčiais mitais?

Plaukų kondicionierius „suklijuoja“ suskilinėjusius galiukus

Mitas. Suskilinėjusių plaukų galiukų jokia priemonė nesuklijuos – juos galima tik nukirpti. Tačiau plaukų kondicionierius turi vertingų medžiagų, kurios glotnina plaukus, todėl išsišakoję galiukai tampa gerokai mažiau pastebimi. Beje, kondicionierių reikia naudoti nuolat, o ne tik tada, kai plaukų būklė pablogėja.

Dėl plaukų kondicionieriaus plaukai greičiau riebaluojasi

Mitas – juk plaukų kondicionierius yra naudojamas plaukams, o riebaluojasi galvos oda. Na, žinoma, nebent jį naudojate neteisingai ir tepate ant plaukų šaknų – taip daryti nereikėtų, ši priemonė skirta tik plaukams prižiūrėti. Jei kruopščiai išskalausite kondicionieriaus likučius, jis tikrai neturės įtakos galvos odos riebalų apykaitai.

Plaukų kondicionierių reikia rinktis pagal galvos odos tipą

Tai mitas, tačiau juo tiki daugelis. Plaukų kondicionierius yra tepamas ant plaukų, todėl ir rinktis jį reikėtų pagal plaukų tipą. Ploniems, retiems plaukams yra skirtos švelnesnės priemonės, o intensyviau veikiančios – storiems ar garbanotiems plaukams, taip pat yra kondicionierių, kurie skirti dažytiems, šviesintiems, žiliems ir kitų tipų plaukams.

Plaukų kondicionierius reikia keisti, kad plaukai nepriprastų

Mitas, kad plaukai gali priprasti prie vienos ar kitos priežiūros priemonės. Iš tikrųjų jie tiesiog prisisotina tam tikrų medžiagų, todėl mums atrodo, kad plaukų kondicionierius nebeveikia. Jei tai pastebėjote, verta pakeisti kondicionierių kitu – jis jau atliko savo darbą.

Vienas plaukų kondicionierius – visiems atvejams

Mitas, negalima tikėti, kad plaukų kondicionieriai yra tokie universalūs. Jūsų plaukų poreikiai keičiasi priklausomai nuo klimato sąlygų, sezono ir kitų veiksnių. Pavyzdžiui, vasarą reikia apsaugos nuo UV spindulių, drėkinimo, dažytiems plaukams reikia apsaugos nuo blukimo. O štai žiemą plaukai daugiau veliasi, šiaušiasi, todėl reikalingas intensyvesnis maitinimas. Geriausia turėti kelis skirtingus plaukų tipą atitinkančius kondicionierius, kurie patenkintų plaukų poreikius įvairiais metų laikais.

Plaukų kondicionieriai skirti tik moterims

Mitas – priežiūros reikia kiekvieno žmogaus plaukams. Moterys savo plaukams skiria daugiausiai dėmesio, dėl to kartais manoma, kad gamintojai įvairias priežiūros priemones kuria būtent jų plaukams. Vis dėlto taip nėra, galima rasti įvairių kondicionierių, kurie skirti vaikams ar vyrams, tačiau daugelis jų yra universalūs ir tinka visiems. Tereikia pasirinkti pagal plaukų tipą.

Plaukų kondicionierius atstoja plaukų kaukę

Tai mitas, kuris vyrauja dėl žinių trūkumo. Visų, pirma, tai visiškai skirtingos plaukų priežiūros priemonės. Plaukų kaukė veikia daug intensyviau ir yra naudojama retai, o kondicionieriaus poveikis lengvesnis – tai priemonė skirta naudoti po kiekvieno plaukų plovimo. Kondicionieriumi plaukų nereikia tepti tik tada, jei po to plovimo bus naudojama kaukė, tačiau įprastai jį reikėtų naudoti kaskart trenkant galvą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *