Categories
Verslas

Lėšų pritraukimas startuoliui

Norint pritraukti lėšų verslo pradžiai, pirmiausia turite žinoti, kiek pinigų ir per kokį laiko tarpą jums reikės. Nusimatykite svarbiausius plėtros etapus. Tada žinosite, kiek pinigų jums reikia kiekvieną mėnesį, įgyvendinti kiekvieną plėtros žingsnį. Be to, galėsite paaiškinti kreditoriui, kam bus skirta verslo paskola.

Dr. Donatas Jonikas, knygoje „Startuolio evoliucija“ rašo, kad pagrindiniai plėtros etapai yra šie:

Rinkos svarbiausi etapai. Šiuo etapu nustatote tikslus rinkai – kiek tikslinės auditorijos ketinate pasiekti, kokius rinkos kanalus naudosite. Žinokite, kokiam konkrečiam segmentui jūsų produktas reikalingas, kokie prognozuojami pardavimai metų bėgyje.

Produkto svarbiausi etapai. Šiuose etapuose galite numatyti prototipo gamybą, pirmosios produkto partijos pristatymą pirkėjui, atnaujintos produkto versijos pristatymą.

Žmogiškųjų išteklių svarbiausi etapai. Žmogiškieji ištekliai – tai jūsų darbuotojai, jūsų tikslas galėtų būti komandos suformavimas.

Finansavimo reikšminiai etapai. Šiuose etapuose turite įrodyti investuotojams, kad jūsų verslas yra vertas finansavimo. Jūs turite žinoti, kaip bus investuota verslo paskola ir kaip iš jos gauti daugiausiai naudos. Jeigu iki šiol gerai tvarkėtės su finansais ir atgavote grąžą, tai bus geras įrodymas.

Verslo paskola turėtų būti skirta pirmiesiems etapams įveikti

Turite apskaičiuoti kiek reikės pinigų nuo vieno verslo etapo iki kito. Tada galėsite aiškiai nurodyti šią sumą finansuotojui. Vis tik gerai yra pradėti su tomis lėšomis, kurias turite, ar tiesiog pagalvoti, kaip galėtumėte gauti savo lėšų, parduoti turtą, panaudoti draudimo pinigus ir kt. Tokiu būdu vystomas startuolis vadinamas pakopiniu. Vienas iš pavyzdžių, įdarbinimo internetu paslaugas teikianti įmonė „Testing Time“. 2013 metais jų pajamos siekė 10 000 eurų, o 2014 metais jau 100 000. Kai gausėjančios pajamos užtvirtino verslo modelį, buvo įsteigta bendrovė ir pakviestas trečias bendrasavininkis, „Testing Time“ tapo pagrindine įkūrėjų veikla.

Pakopinio paleidimo būdu išvengsite didelių įsiskolinimų, tuo pačiu patikrinsite savo verslo modelį, kokią paklausą jis turi rinkoje. Be abejo, jei neturite savo pajamų, vis tiek jums bus reikalingas finansavimas. Verslo paskola turėtų padėti pereiti svarbiausius etapus ir gauti pirmąjį pelną. Nenorėkite, kad paskola jums sugeneruotų iš karto milžinišką grąžą, tiesiog vystykite savo verslą etapais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *