Categories
Statyba

Skysti tapetai – kai remontą darausi pats

Skysti tapetai – puiki popierinių tapetų alternatyva. Juos renkasi dažniausiai tie, kurie namuose remontą darosi patys. Pagrindinis skystų tapetų privalumas – nereikia specialiai paruošti sienų, kas gali būti gana sudėtinga, gyvenantiems senos statybos namuose – sienos tikrai nebebus lygios.

Skysti tapetaiSkysti tapetai paruošiami, ir tepami ant sienos. Leistini net ir kelių milimetrų nelygumai, nes džiūvant jie tiesiog išsilygina. Skystus tapetus galite tepti ant bet kokio paviršiaus: tiek ant sienų, tiek ir lubų ar net stiklo.

Kaip paruošti mišinį? Instrukciją visada rasite skystų tapetų pakuotėje, tačiau principas liekas toks pat: į dubenį (kuo didesnį, tuo geriau, nes skystų tapetų sunaudosite gana daug) supilate skystų tapetų miltelius ir sumaišote su vandeniu. Nereikia jaudintis, kad indas vėliau neatsiplaus – tai galėsite padaryti nenaudojant jokių cheminių medžiagų ar skiediklių.

Kaip „tapetuoti“? Pirmiausia sienas patartina nugruntuoti. Ant sienos tapetus  geriausia tepti medine ar plastikine mentele, nes metalinė gali palikti nelygumų. Skysti tapetai turi būti tepami  1-10 mm sluoksniu. Jei norite plaunamų sienų, po to, kai tapetai nudžius (po 1-3 dienų), galite nulakuoti akrilinu.

Jeigu vėliau pažeisite dalį tapetų, nereikia rūpintis, kad bus sudėtinga ištaisyti „broką“ – tiesiog reikės nulupti pažeistą dalį ir užtepti naują sluoksnį (dėl šios priežasties pravartu pasilikti skystų tapetų miltelių atsargai).

Dauguma žmonių, kurie išbandė skystus tapetus, teigia, kad tai ne tik palengvino remonto darbus, bet ir apsaugojo nuo triukšmingų  kaimynų, mat, skysti tapetai izoliuoja garsą.

Skystus tapetus galite rinktis iš tikrai plataus asortimento: parduotuvėse galite rasti įvairiausių atspalvių skystų tapetų, o taip pat juos galima maišyti tarpusavyje, todėl tikrai išgausite norimą spalvą.

Jei po kelerių metų nuspręsite, kad norite kitokios spalvos sienų, nereikėtų baimintis, kad skysti tapetai bus sunkiai nuimami. Tiesiog sušlapinkite sienas ir palaukite, kol tapetai išbrinks. Tuomet plastikine ar medine mentele braukite iš viršaus į apačią – tapetai labai paprastai nusiims.

Dar vienas svarbus skystų tapetų pliusas – jie saugo nuo užteršimo. Paprastai į popierinius tapetus įsigeria dulkės ir nešvarumai, tačiau su skystais tapetais taip nenutiks.

Taigi, jei planuojate patys daryti remontą, pasvarstykite, ar sienos pakankamai lygios, kad būtų dažomos ar tapetuojamos. Tapetai, kurių pagrindas yra popierius, pernelyg ploni, kad būtų klijuojami ant nelygių sienų, o jei nuspręsite sienas dažyti, pasiruošimas dažymui gali užtrukti tikrai ilgai. Taigi, tokiu atveju skysti tapetai – geriausia alternatyva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *