Categories
Verslas

Rosas, Reičel ir skalbiniai

Ieškodami skalbimo masinu remontas Vilniuje, tikriausiai ieškote pagalbos nuosavai skalbimo mašinai. Nors Vilniuje tokių dalykų jau irgi kai kur yra, tačiau apskritai viešos skalbyklės mūsų krašte nėra populiarios. Jeigu mėgote prieš 20 metų kultiniu laikytą serialą "Draugai", tuomet žinote ir kaip susiję Reičel, Rosas ir skalbyklė… Ir kaip atrodo tos viešos amerikietiškos skalbyklos.

Populiariame seriale – kitoks skalbyklių modelis nei Lietuvoje

Visų pirma, daugiabučiai Amerikoje atrodo puikiai, ir žmonėms nekelia nei nuobodulio nei streso. Antra, ten visada pritaikyta ir išvystyta infrastruktūra. Visiškai normalu, jeigu tame pačiame pastate yra netgi kavinė, o taip pat ir vieša skalbykla. Kuomet pastate daug žmonių, visai verta pasinaudoti vieša skalbykla, ir nesukti galvos dėl savos, nepirkti sau jos. Aišku, Lietuvoje atitikmuo galėtų būti bendrabučiai. Tačiau ten dalintis reikia viskuo: ir virtuve, ir dušu. O čia tik skalbyklomis. Prieš 20 ar 30 metų rodytame seriale matėme ir tokią skalbyklą namo rūsyje, ir neįprastas skalbykles: kuomet skalbiniai sudedami per viršų. Kita vertus, pas neretą iš mūsų namuose tada dar sukdavosi keistą katilą primenanti skalbimo mašiną "Riga", kuomet "Draugų" personažai jau skalbė tokiose skalbimo mašinose.

Ką Rosas ir Reičel veikė skalbykloje?

Ar pamenate vieną pirmųjų jų susitikimų? Pirmiausia jie seriale susitinka, kada Reičel atskuba pabėgusi iš savo vestuvių. Tačiau netrukus ji eina skalbti ir tą patį nutaria daryti ir Rosas. Taigi, jie susitinka skalbykloje, ir čia kyla tam tikra sumaištis dėl skalbyklių. Rosas didvyriškai ir juokingai apgina Reičel, o taip pat Reičel vėliau sugadina pati savo skalbinius.

Kas kaltas dėl sugadintų skalbinių?

Seriale matome, kad Reičel nerūšiavo skalbinių, baltus sudėjo su raudonais, todėl visi gavosi rožiniai. Tad tai tarsi nėra skalbimo mašinos kaltė, nes ir mes kiekvienas turime visada rūšiuoti skalbinius, siekiant išvengti tokių dalykų. Visgi kartais reikia ir pagalvoti bei pasigilinti į tai, kaip veikia tam tikra skalbimo mašina. O dėl to turėtų būti pakabintos instrukcijos.

Apie skalbykles Lietuvoje

Apskritai skalbyklės Lietuvoje dažniau madingos yra su skalbinių įdėjimu per šoną (dureles) į besisukantį būgną. Kaip ir krosnys, lietuvių retai yra mėgstamos skalbimo mašinos su įdėjimu per viršų. Tačiau tai gal net nėra svarbu. Aktualiau yra tas skirtumas, kad viešųjų skalbyklų tikrai yra mažai. Galbūt nėra poreikio, o gal dar neatėjo tam laikas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *