Categories
Kiti straipsniai

Privalomos ir papildomos automobilio šviesos

Automobilio šviesos yra labai svarbios norint saugiai važiuoti, todėl vairuotojai turi žinoti viską, kas svarbiausia norint turėti tinkamą apšvietimą. Auto Šviesos gali būti būtinos t.y. privalomos ir gali būti papildomos t.y. nebūtinos. Ką reikia žinoti, norint saugiai vairuoti?

D1S žibintaiKiekviena transporto priemonė turi turėti artimojo matomumo žibintus ir tolimo matomumo žibintus. Pastarieji negali būti jungiami kada tik nori vairuotojas. Jo skirtos įjungti tuo metu, kai yra blogas matomumas, o priešais tam tikru atstumu nėra kitų transporto priemonių, kurias gali jos akinti. Tuo tarpu artimojo matomumo žibintai jungiami pradėjus važiuoti t.y. jie turi būti įjungti nuolat nepaisant to ar yra dienos šviesa, ar naktis. Galima rinkti įvairias lemputes, tačiau svarbu rinktis kokybiškas. Auto Šviesos D1S xenon lemputės yra puikus pasirinkimas norint gerai apšviesto kelio. Taip pat automobilyje yra būtini rūko žibintai. Jie jungiami tik esant tam tikroms nepalankioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, rūkui arba darganai. Atminkite, kad rūko žibintų negalima jungti, kai oro sąlygos yra geros, nes tokios šviesos gali akinti kitus vairuotojus. Dar viena šviesų kategorija skirta įspėti kitus vairuotojus apie stabdymą ar ketinimą sukti į tam tikrą pusę. Tai – gabarito žibintai. Jie skirstomi į priekinius, šoninius ir galinius. Tai yra būtinos šviesos, kurios privalo būti kiekvienoje transporto priemonėje ir visai nesvarbu ar vairuosite lengvąjį automobilį, ar keleivinį autobusą, ar sunkvežimį. Visais atvejais šviesos, kurios yra privalomos, turi būti tinkamos. Tai reiškia, kad jos turi būti techniškai tvarkingos.

Ne tik būtinos šviesos domina vairuotojus. Kai kurie vairuotojai nori papildomų šviesų. Tiesa, kiek papildomų šviesų galima turėti, priklauso nuo transporto priemonės. Kuo ji yra didesnė transporto priemonė, tuo daugiau papildomų gabaritų leidžiama turėti. Pavyzdžiui, jei vairuojate lengvąjį automobilį, tai galėsite turėti ne daugiau kaip 4 papildomus šviesos žibintus. Auto Šviesos, kurios yra papildomos ir bus skirtos didelių gabaritų transporto priemonei galės turėti iki 6 papildomų šviesos žibintų.

Nepriklausomai nuo to, kiek ir, kokių šviesų reikia turėti, svarbiau yra tai, kad būtų užtikrintas kelių eismo taisyklių laikymasis. Labai svarbu turėti tik leistinas šviesas, jas naudoti pagal paskirtį ir tinkamu metu ar oro sąlygomis. Taip pat svarbu nuolat tikrinti šviesų būklę ir pastebėjus, kad šviesos nedega ar dega silpnai – pakeisti į naujas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *