Categories
Grožis ir mada

Kaip rinktis maisto papildus?

Tabletės dėžutėjeŠiuolaikiniai žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata ir maisto papildai tampa neatsiejama dalimi nuo kasdienio raciono papildymo reikalingomis medžiagomis. Tai preparatai turintys tam tikras medžiagas, pavyzdžiui, mineralus, vitaminus, aminorūgštis, žoleles. Pagrindinė jų funkcija – papildyti organizmą reikalingomis medžiagomis, tačiau tai neatstoja pilnavertės mitybos.

Norint tinkamai pasirinkti maisto papildus, reikia žinoti kokiu tikslu juos norite vartoti. Vieni perka papildus dėl to, kad sportuoja, kiti nori sustiprinti imunitetą, o dar kiti tiesiog nori atrodyti gražiai. Geriausia, kai dėl papildų vartojimo ir pasirinkimo konsultuojamasi su vaistininku arba gydytoju. Kitais atvejais, reikia labai atidžiai perskaityti papildų sudėtį ir kokiems tikslams jie vartojami, tuomet reikia įvertinti ar jums to reikia. Taip pat atsargiai reikia rinktis skirtingus vitaminus, nes gali būti taip, kad perdozuosite vitaminus, kurie yra skirtinguose papilduose. Reikėtų atidžiai peržiūrėti sudėtį ir išsiaiškinti, kokia paros norma rekomenduojama. Tuomet palyginti skirtingus papildus ir įsitikinti, kad jų nebus per daug. Vis dėl to, geriau vartoti skirtingus vitaminus ar mineralus turinčius papildus arba rinktis tik vieną, kurį gersite tam tikrą laikotarpį, o vėliau gersite kitus papildus.

Kaina dažnai būna lemiamas pasirinkimo kriterijus, tačiau susižavėti paskelbta akcija ir pirkti tik dėl to, kad papildai kainuoja pigiai, nevertėtų. Kai perkami tie papildai, kurie tikrai reikalingi, tai galima paieškoti geriausios kainos. Tiesa, paprasčiausia surasti geriausią kainą, kai lyginami skirtingi pardavėjai, o gamintojas ir kiekis yra tas pats. Kiek sudėtingiau išsirinkti geriausią pasiūlymą, kai ne tik kainos skirtingos, bet ir gamintojai. Tuomet reikia atidžiai perskaityti sudėtį ir pažiūrėti, koks kiekis vienetais ar gramais yra parduodamas bei, kiek vitaminų ar mineralų yra sudėtyje. Kartais gali būti, kad skirtingų gamintojų parduodami maisto papildai kainuoja labai panašiai, tačiau vieno gamintojo kiekis didesnis arba sudedamosios dalys skiriasi, todėl vieno gamintojo reikės gerti po 1 tabletę per dieną norint gauti paros normą, o kito gamintojo reikės išgerti 2 tabletes per dieną. Kai tai padarysite, tai žinosite, kurie papildai parduodami geriausia kaina.

Išsirinkus tinkamus maisto papildus ir įsigijus juos už geriausią kainą, beliks tik juos vartoti taip, kaip gamintojas rekomenduoja. Labai svarbu tiksliai laikytis rekomendacijų ir neviršyti nurodytos normos. Taip pat svarbus ir sveikas gyvenimo būdas bei subalansuota mityba. Laikantis šių patarimų, galima bus džiaugtis gera savijauta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *