Categories
Kiti straipsniai

Oras vanduo sistema: 3 privalumai, lyginant su kitais šildymo būdais

Atsižvelgiant į tai, kaip dažnai žmonės pasirenka oras vanduo sistemą namų šildymui, galima sakyti, jog tai geriausias būdas, lyginant su kitomis sistemomis. Dėl ko renkamasi būtent tokį šildymą lemia kelios svarbios priežastys – patogumas, saugumas, paprastas montavimas.

1. Universali ir patogi šildymo ir vėsinimo sistema

Kūrenant malkomis jau iš anksto, prieš šildymo sezoną reikia sukti galvą, kaip apsirūpinti žaliava. Žinoma, užsisakyti ir nusipirkti malkų tikrai nėra sudėtinga, tačiau įvertinkite kiek laiko tai užtrunka. Įsigyti kuro, jį kažkur susikrauti, kiekvieną dieną nešti malkas iš sandėliuko, kurti pečių, stebėti, kada baigsis kūrenimas… Visa tai reikalauja daug laiko ir pastangų, kurių dirbantis žmogus labai stokoja. Kūrenant kitus katilus, taip pat juos reikia prižiūrėti, galbūt tik dujiniai katilai savo patogumu panašūs į oras vanduo sistemą.

Vieną kartą nustačius šilumos siurblius oras vanduo, jų prižiūrėti daugiau nereikia. Sumažinti ar padidinti šilumą namuose galima per išmaniuosius įrenginius, pavyzdžiui, būnant darbe. Oras vanduo sistema yra visiškai autonominė, ji neužima daug vietos, o tai dar vienas privalumas, lyginant su pečiais. Taip pat ši sistema vasarą vėsina, todėl nebereikia papildomai ieškoti kondicionierių.

Saugumas

Žiemos metu galima išgirsti daug pranešimų apie gaisrus ar apsinuodijimus, kuriuos sukelia tokios šildymo sistemos kaip pečiai, krosnys ar dujiniai katilai. Dujinio katilo gedimo – dujų nuotėkio dažnai žmonės net nepastebi, o per metus apsinuodijusių smalkėmis skaičius siekia beveik 300 atvejų.

Oras vanduo sistema visiškai nekelia pavojaus apsinuodyti, gaisro tikimybė taip pat labai maža. Geriausia kartą per metus atlikti sistemos techninę apžiūrą tam, kad ji tarnautų ilgus metus.

Paprastas montavimas

Pečiaus įrengimas tikrai reikalauja daug darbo ir užima nemažai vietos. Dujiniams katilams reikalingas dujų atvedimas, kas dažnai tampa rimta kliūtimi įdiegti šį šildymo būdą. Oras vanduo sistema sumontuojama greitai ir paprastai, ji neužima daug vietos nei lauke, nei viduje ir atrodo labai estetiškai, todėl puikiai tinka tiek mažuose, tiek dideliuose namuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *