Categories
Kiti straipsniai

Oras oras šilumos siurblys: kada reikėtų rinktis šį sprendimą?

Lietuvoje šildymo sezonas yra labai ilgas, todėl kiekvienas ieškome labiausiai mūsų namams ar darbo erdvei tinkančių šilumos sprendimų. Vienas populiariausių pasirinkimų – oras oras šilumos siurblys. Tai sistema, leidžianti užtikrinti ne tik šilumą, bet ir vėsinimą namuose.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys oras-oras dar gali būti vadinamas kondicionieriumi. Jis veikia tokiu principu, jog veikdamas ima orą iš lauko, o tuomet jį perduoda į patalpą per ventiliavimo angas. Labai dažnai oras oras sistema painiojama su oras vanduo sistema, todėl svarbu iš karto išsiaiškinti pagrindinį skirtumą. Jis yra toks, kad oras-oras sistema neruošia karšto vandens. Tai daro oras-vanduo šilumos siurbliai, kurie perduoda vandenį į radiatorius ar įrengtas šildomas grindis. Taip pat tokia sistema ruošia karštą vandenį, ko nedaro oras-oras siurbliai.

Kur naudoti šilumos siurblį?

Tokio tipo siurblys gali būti naudojamas labai įvairiose patalpose ir dėl jo lengvo pritaikymo jis yra toks populiarus. Dažniausiai oras oras šilumos siurblys pasirenkamas tuomet, kai šildymo sistemai nėra daug vietos namuose. Pavyzdžiui, kai reikia apšildyti nedideles patalpas. Taip pat jis gali būti pritaikytas ir tokiose erdvėse, kurių nenaudojate nuolat, tad aktualu, kad jos nebūtų šildomos tuomet, kai nėra reikalinga. Tai užtikrins oras oras sistema.

Taip pat labai dažnai toks sprendimas pasirenkamas ir komercinėse patalpose bei administracinėse erdvėse. Šio tipo siurbliai yra ne tik lengvai montuojami, bet ir labai stilingi, todėl juos lengva pritaikyti prie įvairių vidaus interjerų.

Kokie yra didžiausi privalumai?

Svarbiausias tokio tipo siurblio privalumas yra paprastas jo naudojimas. Šiandien, kai gyvename nuolatiniame skubėjime, labai taupome savo laiką ir norime namų ruošoje užtrukti kuo trumpiau. Tad ir šildymo sprendimų ieškome vis patogesnių ir paprastesnių. Būtent toks yra oras oras šilumos siurblys. Įsirengus tokią sistemą namuose, ją galite patogiai valdyti ne tik būdami namie, bet ir per atstumą. Pavyzdžiui, atsisiuntę specialią programėlę. Siurblį įjungsite vos kelių mygtukų paspaudimu.

Be to, galite nustatyti siurblio veikimo principą, kad jis pats nuolat prižiūrėtų temperatūrą. Pavyzdžiui, kad patalpoje nuolat būtų palaikoma pasirinkta temperatūra.

Dar svarbiau, kad tokio tipo sistema tarnauja ne tik žiemą, bet ir vasarą. Oras oras siurbliai ne tik šildo, bet ir vėsina patalpas. Šiltuoju metų laiku, sistema veikia kaip kondicionierius ir gali atvėsinti patalpą arba nuolat palaikyti joje nustatytą temperatūrą.

Be to, toks sprendimas yra geriausias variantas tiems, kurie nori prisidėti prie tvarių namų kūrimo, nes šie siurbliai neišskiria CO2. Taip pat jie gali būti naudojami namuose kartu su kitais sprendimais. Pavyzdžiui, jeigu namuose turite įsirengę šildomas grindis, galite papildomai sumontuoti oras oras sistemą ir ją naudoti tik tuomet, kai yra reikalinga.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį?

Šiandien rinkoje yra labai platus šilumos siurblių pasirinkimas, todėl jeigu anksčiau jais nesidomėjote, tikrai nereikėtų skubėti pirkti pirmo pasitaikiusio. Numatykite biudžetą, kurį galite leisti tokiam pirkiniui ir įsitikinkite, kad oras oras šilumos siurblys atitiktų ne tik finansinius, bet ir techninius kriterijus. Svarbiausia – įvertinkite, kokio galingumo prietaisas Jums reikalingas. Tai priklauso nuo patalpų, kurias norite apšildyti dydžio. Taip pat atkreipkite dėmesį į gamintoją ir patį prietaiso modelį. Šiandien galima rasti netgi dizainerių kurtų oras-oras šilumos siurblių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *