Categories
Kiti straipsniai

Oras oras šilumos siurblys: kada reikėtų rinktis šį sprendimą?

Lietuvoje šildymo sezonas yra labai ilgas, todėl kiekvienas ieškome labiausiai mūsų namams ar darbo erdvei tinkančių šilumos sprendimų. Vienas populiariausių pasirinkimų – oras oras šilumos siurblys. Tai sistema, leidžianti užtikrinti ne tik šilumą, bet ir vėsinimą namuose.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblys oras-oras dar gali būti vadinamas kondicionieriumi. Jis veikia tokiu principu, jog veikdamas ima orą iš lauko, o tuomet jį perduoda į patalpą per ventiliavimo angas. Labai dažnai oras oras sistema painiojama su oras vanduo sistema, todėl svarbu iš karto išsiaiškinti pagrindinį skirtumą. Jis yra toks, kad oras-oras sistema neruošia karšto vandens. Tai daro oras-vanduo šilumos siurbliai, kurie perduoda vandenį į radiatorius ar įrengtas šildomas grindis. Taip pat tokia sistema ruošia karštą vandenį, ko nedaro oras-oras siurbliai.

Kur naudoti šilumos siurblį?

Tokio tipo siurblys gali būti naudojamas labai įvairiose patalpose ir dėl jo lengvo pritaikymo jis yra toks populiarus. Dažniausiai oras oras šilumos siurblys pasirenkamas tuomet, kai šildymo sistemai nėra daug vietos namuose. Pavyzdžiui, kai reikia apšildyti nedideles patalpas. Taip pat jis gali būti pritaikytas ir tokiose erdvėse, kurių nenaudojate nuolat, tad aktualu, kad jos nebūtų šildomos tuomet, kai nėra reikalinga. Tai užtikrins oras oras sistema.

Taip pat labai dažnai toks sprendimas pasirenkamas ir komercinėse patalpose bei administracinėse erdvėse. Šio tipo siurbliai yra ne tik lengvai montuojami, bet ir labai stilingi, todėl juos lengva pritaikyti prie įvairių vidaus interjerų.