Sakoma, kad viskam yra savas, pats tinkamiausias laikas. Reikia pastebėti, jog šį seną posakį išties pravartu prisiminti įvairiais gyvenimo atvejais – netgi tada, kai ruošiamasi pirkti mišką. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad nėra jokio skirtumo, kada tai daryti, iš tikrųjų situacija yra visai kitokia – jei mišką pirksite tinkamiausiu metu, išlošite įvairiais aspektais. Taigi, koks laikas tinkamiausias tiems, kurie perka mišką?
Patarimų, kuriuos galima duoti žmonėms, norintiems pirkti mišką tinkamiausiu metu, yra nemažai. Vienas iš jų – atminti, jog laiko tinkamumas priklauso nuo to sezono. Ne paslaptis, jog būtent šiltuoju metų laiku vykdoma kur kas daugiau pardavimo sandorių: nuperkama daugiau būstų, sklypų. Nieko keista, jog padaugėja ir žmonių, kurie perka mišką. Tačiau, ar šis laikas iš tiesų yra tinkamas tokiam pirkiniui įsigyti? Atsakyti į šį klausimą galima dvejopai: viena vertus, šiltasis metų laikas yra iš tiesų labai palankus tuo atveju, jei norite įsigyti mišką: įvertinti miško būklę šiuo metu yra gerokai lengviau. Vis dėlto, pažiūrėjus iš finansinės pusės, pirkti mišką šiltuoju metų laiku nėra pats geriausias sprendimas – būtent tuomet miškas gali kainuoti šiek tiek daugiau, nei kitais metų laikais.
Dar vienas pastebėjimas, į kurį taip pat reikia atkreipti dėmesį tiems žmonėms, kurie perka mišką, yra paties miško amžiaus. Kalbant būtent apie šį veiksnį, reikia žinoti, kad tuo atveju, jei mišką ruošiatės pirkti, kaip gerą investiciją į ateitį, derėtų rinktis kuo jaunesnį mišką (t.y., tokį, kuriame medžiai pasodinti neseniai), tuo tarpu, jei miškas bus perkamas su tikslu ruošti malkas bei jas parduoti, derėtų ieškoti tokio, kuriame esantys medžiai jau yra tinkami kirtimui, malkų ruošimui bei pardavimui. Tiesa, yra ir dar viena žmonių, kurie perka mišką, grupė: tai žmonės, kurie įsigyja mišką tam, kad artimiausius kelis dešimtmečius turėtų kuro savo būstui apšildyti. Tuomet tinka toks variantas: ieškokite miško, kuriame būtų tiek jau esamo momentu kirtimui tinkamų, tiek jaunų medžiagų, kuriuos būtų galima kirsti tik po dešimtmečio.
Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas tiems žmonėms, kurie ruošiasi perka ne mišką, o tik medieną. Savaime suprantama, tokiu atveju, miško kaina bus šiek tiek mažesnė, tačiau turite būti atidūs bei atminti, jog jei medžiai spygliuočiai, juos derėtų išsivežti iš miško nepraėjus dviem savaitėms po jų nupjovimo. Tuomet mediena bus geresnės kokybės.
Kaip matyti, miško pirkimas tik iš pradžių gali atrodyti paprastas procesas, o iš tiesų – yra daug dalykų, kuriuos reikia išmanyti (ne išimtis yra ir pirkimo laikas). Taigi, žmonės, kurie perka mišką, visų pirma, turi susipažinti su svarbia informacija, ir tik tuomet pradėti miško paieškas.