Categories
Verslas

GPS ir vaikai mieste

Kartais savo vaikus labai saugančios motinos sekimo iranga pritaiko ne kokiems nusikaltimams nustatyti, o matyti, kur ir kada yra jų vaikas. Kada jis kieme, kada pas draugus, kada mokykloje. Taip elgtis, žinoma, galima tik iki tam tikros ribos, o ne visą laiką, tačiau visgi tai gali būti labai naudingas įrankis, auginant vaikus mieste, siekiant užtikrinti jų saugumą.

Mažiausius vaikus bijo išleisti į daugiabučio kiemą

Profesionalus sekimasNeretai gps seklys pasitarnauja mūsų paprasčiausiuose sostinės daugiabučių kiemuose, ir nereikia net jokio romantizuoto Detroito – pakanka mūsų pačių nuosavų kiemų. Kaip taip nutinka? Tiesiog senųjų daugiabučių kvartalai kadaise buvo palanki terpė naujoms, jaunoms šeimoms apsigyventi. Buvo puikios naujos vaikų žaidimų aikštelės, daugybė vaikų gyveno, buvo saugu ir gera. Tačiau dabar ten yra visiškai kitokios bendruomenės. Pirmiausia, ten gyvena labai daug senų žmonių, ir taip pat daug vaikščioja girtuoklių, narkomanų, aplinka nėra labai saugi. Dėl to mamytės, pirmą kartą išleisdamos vaikus į lauką, nori užtikrinti, kad nieko blogo nenutiks, kad viskas bus gerai, ir bus galima pasidžiaugti tiesiog vaikų žaidimais, ir nereikės dėl nieko bijoti. Būtent tai ir pareikalauja kažkokių saugumo priemonių. Gana ilgai mamos su vaikais į lauką eina pačios. Vėliau atsiranda etapas, kada jos turi leisti vaikams eiti į lauką vieniems. Štai tuomet ir prasideda įdomybės. Vaikams tenka eiti vieniems, o mamoms – kažkaip nusiraminti.

GPS seklys taupo laiką ir mamos nervus

Sunku pasakyti, ar tikrai lauke taip nesaugu, ar tik mamoms, įpratusioms viską kontroliuoti, taip atrodo. Tad jos paleidžia vaikus, galbūt žinodamos, kad dar kažkas iš suaugusiųjų bus, o galiausiai tenka juos kažkaip ir prižiūrėti. Bent GPS mirksintis taškiukas žemėlapyje leidžia žinoti, kad vaikas yra kieme, ir kurioje vietoje – smėlio dėžėje, arčiau ar toliau gatvės, kaimynų ar savame kieme. Tai labai nuramina mamytes ir galbūt suteikia tam tikrą laisvę ir vaikams, kurie gali šiek tiek laisviau judėti po kiemą.

Dingus vaikui, ne kartą pasitvirtino

Daugybė žmonių iki šių dienų nesutaria, kokia turėtų būti ta laisvė, ir ką vaikams reikėtų leisti, o ko ne. Tačiau net jeigu ir kyla klausimų, kiek jį kontroliuoti, dingus vaikui, bet kokios sekimo priemonės pasitvirtina. Ir jeigu vaikas turėjo kokį nors GPS įrenginį – tai tampa tikru išsigelbėjimu tėvams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *