Categories
Statyba

Veiksniai įtakojantys geodezinių (kadastrinių) matavimų kainą

Norite sužinoti tikslias sklypo ribas, todėl planuojate pasinaudoti matininko paslaugomis, kurių metu bus atliekami geodeziniai matavimai. Geodeziniai matavimai privalomi tuomet kai norima parduoti sklypą, kuris yra ne žemės ūkio paskirties.

geodeziniai matavimaiPastebima, kad klientai rinkdamiesi kadastrinius matavimus teikiančia įmonę, tai daro pagal tai, kuri įmonė tai atlieka mažiausia kaina. Juk šių paslaugų kaina yra išties didelė. Todėl renkantis įmones, lemiamu veiksnių ir tampa mokestis už paslaugą.

Įdomu yra tai, kad kadastriniai matavimai kainuoja labai įvairiai, vidutinė rinkos kaina už šiuos matavimus yra apie 700 litų, žemės sklypo ribų paženklinimas kainuoja apie 50 litų, dokumentų ir planų parengimas apie 300 litų, o už detaliuosius planus sumokėsite ne vieną tūkstantį litų. Tačiau čia tik teorinės kainos. Realiai kainos dydis priklauso nuo labai daug veiksnių. Toliau norėčiau aptarti kodėl kadastriniai matavimai yra tokie brangūs ir nuo ko priklauso kadastrinių matavimų kainos dydis.

Kadastrinių matavimų kaina tiesiogiai priklauso nuo sklypo ploto. Savaime aišku, kad kuo didesnis sklypas, tuo didesnė bus matavimo kaina. Paprastai kadastriniai matavimai kainuoja 100 litų už hektarą.

Brangiau kainuoja sklypų matavimai, kuriuose yra statinių. Nes sudarant kadastrinių matavimų bylą, į ją įeina ir statinių plotai, vadinami – žemės naudmenų eksplikacija. Todėl kuo daugiau statinių, tuo kadastrinių matavimų kaina yra didesnė.

Svarbu ir atstumas, kuo toliau yra jūsų sklypas nuo matavimus teikiančios įmonės, tuo didesnė bus ir paslaugos kaina. Juk matininkams važinėti į sklypą reikia kelis kartus, todėl sudeginama daug kuro ir sugaištama daug laiko, už kurį turėsite susimokėti.

Turbūt daugiausiai sumoka tie, kurie pageidauja greitų matavimo rezultatų. Greita matavimą teikia daugelis įmonių, tačiau šios paslaugos kaina išauga kone dvigubai. Taigi, norint greitų kadastrinių matavimų, turėsite sumokėti išties nemažą pinigų sumą.

Dažnai nutinka tai, kad atsižvelgus į minėtas aplinkybes t.y. sklypo plotą, statinius, atstumą ar greita aptarnavimą vis tiek tenka sumokėti daugiau negu sumokėjo identišką sklypą turintis kaimynas. Tai tikrai įmanoma. Neretai matininkai už identišką darbą prašo skirtingo užmokesčio. Taip yra todėl, kad skirtingi specialistai darbą atlieka skirtingais prietaisais. Tie kurie už matavimus ima mažiau pinigų, dirba prastesnės kokybės prietaisais. Ir atvirkščiai, tie kurie už suteiktas paslaugas nustato didesnį užmokestį, itin aukštos kokybės prietaisais. Tačiau kuo geresniu prietaisu bus matuojama, tuo ir išmatavimai bus tikslesni.

Kaip matome, kadastrinių matavimų kainą lemia išties daug veiksnių. Todėl verta į juos atsižvelgti, ir atrasti geriausią variantą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *