Categories
Kiti straipsniai

Ar oras vanduo šildymas efektyvus Lietuvoje?

Lietuvoje labiausiai paplitęs būdas šildyti būstą – naudoti individualias šildymo sistemas, varomas kietuoju kuru – malkomis ar briketais (retesniu atveju – dujomis). Tačiau tokie šildymo sprendimai nėra idealūs. Jie ne tik kainuoja daug daugiau pinigų, bet ir daro didesnę žalą gamtai išmesdami degimo metu išsiskyrusias nuodingas medžiagas į aplinką.

Dėl šios priežasties vis daugiau Lietuvos namų savininkų ieško alternatyvių šildymo sprendimų. Vienas iš tokių sprendimų yra oras vanduo šildymas. Ši šildymo sistema paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į vandenį, kurį galima naudoti grindų šildymui bei kitiems šilto vandens poreikiams.

Oras vanduo šildymas yra populiariausias Švedijoje, kur šiuo metu juos naudoja apie 55 proc. namų ūkių. Lietuvoje šia šildymo sistema taip pat auga susidomėjimas – per pastaruosius dvejus metus jų populiarumas išaugo 5 proc. Ekspertų teigimu, ši šildymo sistema yra vienas efektyviausių ir ekologiškiausių sprendimų, skirtų būstui šildyti. Ji efektyviai veikia net esant -15C ar žemesnei aplinkos temperatūrai. Nors tai palyginti nauja technologija Lietuvoje, tačiau ji vilioja pirkėjus taip pat ir dėl savo efektyvumo ir ekonominės naudos.