Categories
Kiti straipsniai

Ar oras vanduo šildymas efektyvus Lietuvoje?

Lietuvoje labiausiai paplitęs būdas šildyti būstą – naudoti individualias šildymo sistemas, varomas kietuoju kuru – malkomis ar briketais (retesniu atveju – dujomis). Tačiau tokie šildymo sprendimai nėra idealūs. Jie ne tik kainuoja daug daugiau pinigų, bet ir daro didesnę žalą gamtai išmesdami degimo metu išsiskyrusias nuodingas medžiagas į aplinką.

Dėl šios priežasties vis daugiau Lietuvos namų savininkų ieško alternatyvių šildymo sprendimų. Vienas iš tokių sprendimų yra oras vanduo šildymas. Ši šildymo sistema paima šilumą iš lauko oro ir perduoda ją į vandenį, kurį galima naudoti grindų šildymui bei kitiems šilto vandens poreikiams.

Oras vanduo šildymas yra populiariausias Švedijoje, kur šiuo metu juos naudoja apie 55 proc. namų ūkių. Lietuvoje šia šildymo sistema taip pat auga susidomėjimas – per pastaruosius dvejus metus jų populiarumas išaugo 5 proc. Ekspertų teigimu, ši šildymo sistema yra vienas efektyviausių ir ekologiškiausių sprendimų, skirtų būstui šildyti. Ji efektyviai veikia net esant -15C ar žemesnei aplinkos temperatūrai. Nors tai palyginti nauja technologija Lietuvoje, tačiau ji vilioja pirkėjus taip pat ir dėl savo efektyvumo ir ekonominės naudos.

Šilumos sistemos įrengimas neužima daug laiko

Įrengimo procesas neužima daug laiko ir nereikalauja didelių namo pakeitimų. Viskas, ką reikia padaryti, tai prijungti šilumos siurblį prie centrinio šildymo sistemos vandens kontūro. Be šildymo, vasarą jį galima naudoti ir kaip vandens šildytuvą.

Jei gyvenate individualiame name ir aplink jį turite pakankamai vietos, jums nereikia nerimauti dėl šilumos siurblio oras vanduo įrengimo – įrenginio vieta jūsų namuose neturės įtakos jo veikimui ir efektyvumui. Jei renovuojate namą, geriausia būtų jį įrengti ant išorinės sienos, kad galėtumėte lengvai išeiti į lauką su vamzdynu.

Kuo klientas turėtų pasirūpinti dar prieš įsigyjant oras vanduo šildymo sistemą?

Kalbant apie šilumos siurblio oras vanduo vietą name, tai neturės įtakos jo našumui ir efektyvumui. Sėkmingam įrengimui svarbiausias veiksnys yra tai, kad jau būtų įrengta šildymo sistema. Juk būtent per šią sistemą ir vyks oras vanduo šildymas – šilumos siurblys sugers šaltą orą iš lauko, o paskui paskirstys jį jūsų namo viduje.

Jei tokios sistemos dar neturite, ją galite įsirengti bet kuriuo metų laiku – net ir žiemą. Tačiau labai rekomenduojama tai padaryti iki rudens, jei norite greitos paslaugos ir nebrangios kainos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *