Categories
Statyba

Energetinio naudingumo klasė: ką ji parodo?

Jei yra svarstoma apie namo nuomą arba pardavimą, tenka pasirūpinti energetinio naudingumo sertifikatu, kuris parodo, kokia yra būsto energetinio naudingumo klase. Klasės yra skirstomos nuo A iki G, kur A klasė yra pati aukščiausia, o G – pati žemiausia, parodanti, kad būsto šildymas reikalauja itin daug šilumos energijos. Paprastai potencialūs būsto pirkėjai arba nuomininkai tikisi, kad būstas bus ekonomiškas, ir tai įrodyti gali tik energetinio naudingumo sertifikatas.

energetinis naudingumasKiekvienas nuomininkas ar būsto pirkėjas nori, kad namo energetinis naudingumas būtų pagrįstas dokumentais, ir energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti energetinį naudingumą. Tuo atveju, jei naudingumo klasė yra pakankamai aukšta, tikrai galima koreguoti būsto kainą, nes pirkėjai paprastai sutinka mokėti didesnę kainą, jei namas yra pakankamai ekonomiškas. Taigi, tai gali būti naudinga ne vien tik būsto pirkėjams, bet ir pardavėjams.

Jei turi būti atliekami sertifikavimo darbai, reikės kreiptis į įmonę, kuri atlieka pastatų sertifikavmo paslaugas. Šiandien jų galima rasti ne taip ir mažai, tad visada galima pasirinkti tokią bendrovę, kurios teikiamos paslaugos galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius. Tokių įmonių teikiamų paslaugų spektras yra ne toks ir siauras: taip pat gali būti rengiami dokumentai namo pridavimi, statybų užbaigimas ir t.t. Pasirinkę įmonę galėsite būti ramūs, kad jums bus suteiktos aukštos kokybės paslaugos, kuo, deja, negalime būti užtikrinti, jei yra pasirenkami pavieniai asmenys.

Neretai yra klausiama, kiek gali kainuoti ši paslauga, tačiau būtų gana sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti: kaina paprastai priklauso nuo to, kokio dydžio yra pastatas, koks yra jo sudėtingumas, o taip pat ir nuo to, kokią sertifikavimopaslaugas teikiančią bendrovę pasirinksite. Visada galite palyginti, kokius preliminarius įkainius yra nustačiusios skirtingos įmonės, ir tai, žinoma, padės jums paprasčiau nuspręsti, koks pasirinkimas galėtų būti pats geriausias.

Taigi, energetinio naudingumo klasės parodo, ar būsto šildymas reikalauja daug šilumos energijos. Tuo atveju, jei būstas yra ekonomiškas, energetinio naudingumo klasė yra aukšta, ir atvirkščiai. Naudingumo klases gali nustatyti specialistai, taigi, jei planuojate parduoti ar nuomoti būstą, visada yra svarbu pasirinkti tinkamus paslaugos tiekėjus.

1 reply on “Energetinio naudingumo klasė: ką ji parodo?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *