Categories
Informacines technologijos

Ką rūkau – toks ir esu?

Turbūt kiekvienas daugiau ar mažiau esate girdėję citatą: „Ačiū, kad rūkote“. Ji tarsi ironiškai pašiepia visus savanoriškus ligų surinkėjus. Klaidingai manoma, jog rūkymas gali „dovanoti“ tik plaučių vėžį. Jo siūlomų ligų spektras daug platesnis, tačiau šiais laikais, sakoma, kad nieko nėra sveika. Tad kodėl gi nepasimėgavus skaniu dūmu, kuris gal realiai ir neatneša jokios naudos, tačiau žinodami, kad jis mums padeda atsipalaiduoti mes užsikuriame degtuką ir pridedame prie priemonės, kuris įvardijama kaip tabakas. Šiuo atveju vartoti vien žodį cigaretė yra kur kas per drąsu, nes rūkymo būdų ir priemonių yra labai daug – tiesiog rinkitės ir rūkykite. Nors tabako pramonė nebijodama sako, jog tabakas atneša daugiau minusų nei pliusų – rūkorių skaičius daugėja. Galbūt todėl jie taip drąsiai ir kalba… Nepanašu, kad pasaulyje būtų sukurtas panašaus tipo malonumas netuštinantis kišenės ir leidžiantis pasimėgauti skaniu dūmu.

  • Cigaretės turbūt yra pats populiariausias gaminys, kurį galima rūkyti, pasaulyje. Nors tarp žmonių cirkuliuoja jau ne vieną amžių, panašu, jog greitu metu ir nežada pasitraukti iš laiminčiųjų pozicijų. Iš džiovintų tabako lapų pagamintas gaminys kasdien susilaukia vis naujų rūkorių. Verta pastebėti, jog jie dar ir jaunėja. Nieko gero, bet kiekvienas renkasi pats.
  • Elektroninės cigaretės kuriamos kaip įprastų atmaina. Jas galima drąsiai išskirti kaip visiškai savita rūkymo būdą. Paprasčiausiai jis pasižymi savomis, išskirtinomis savybėmis. Elektroninės cigaretės gali būti ir benikotinės, taigi šiuo metu laikomos pačiomis sveikiausiomis. Na, bent jau nešančiomis mažiausiai žalos.
  • Cigaras daugeliui asocijuojasi su mafija, su filmais, kuomet barzdoti vyrai traukė storus ir brangius cigarus. Išties, jie dažniausiai siejami ne su kasdieniu rūkymu, o su tikru pasimėgavimu. Nors elektroninės cigaretės taip pat populiarios būtent dėl teikiamo malonumo, tačiau cigaras savo brangumu visą rūkymą įprasminą kaip labai retą, tačiau iškilmingą ceremoniją.
  • Kaljanas arba vandens pypkė plačiai paplitęs ir tarp tautiečių. Nesidrovėdamas jaunimas siūlo išbandyti ir tėveliams, o pastarieji manydami jog tai nieko blogo mielai leidžia juo mėgautis nepilnamečiams. Nepamirškite, jog jis kur kas nuodingesnis nei įprastos cigaretės.

CigarasRūkymo būdų yra daug. Jei turite valią geriau nesimėgauti nei vienu. Tačiau jei tai neša jums didelę naudą, bent jau vartokite tą, kuris yra mažiausiai nuodingas. Šiuo atveju – elektroninės cigaretės būtent pripažįstamos tokiomis.

Daugiau skaitykite čia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *