Categories
Kiti straipsniai

Ar galimas kondicionierių montavimas daugiabučiuose?

Visi, gyvenantys daugiabučiuose, žino, kad čia taikoma daugiau taisyklių namų remontui ir tam tikriems įrengimams. Vienas jų – oro kondicionierius. Nors vaikštant miestų gatvėmis ant daugiabučių namų dažnai galima pamatyti išorinius kondicionierių blokus, vis dėlto juos galima įrengti ne visada. Aptarkime, ką svarbu žinoti, jei gyvenate daugiabutyje ir norite mėgautis komfortiška vėsa.

Kondicionierių montavimo sąlygos

Remiantis galiojančiais teisės aktais, tokie darbai kaip oro kondicionierių montavimas yra priskiriami statinio paprastajam remontui. Tai reiškia, kad gali būti reikalingas savivaldybės administracijos leidimas įrengti kondicionierių su išoriniu bloku. Tiesa, toks reikalavimas yra taikomas ne visais atvejais, tad verta pasitarti su specialistais dėl šios galimybės konkrečiame name.

Išorinis kondicionieriaus blokas yra tvirtinamas ant daugiabučio namo sienos, o tai – bendro naudojimo objektas. Dėl to būtina gauti kaimynų sutikimą (51 proc. bendrasavininkių). Pastaruoju metu yra naudojama ir kita alternatyva, kai išorinis blokas įrengiamas balkone, tačiau tai reikalauja nemažai vietos.

Atliekant paprastuosius statinio remonto darbus negalima pakenkti statinio išvaizdai, todėl reikia parengti aprašą ir gauti savivaldybės architekto sprendimą, kuriuo pakeitimai yra leidžiami. Geriausia šią užduotį patikėti profesionalams, kurie suderins visus darbus.

Kodėl kaimynai gali priešintis kondicionieriaus įrengimui?

Daugelis žmonių bijo pašalinio triukšmo, todėl specialistai pataria rinktis tokius įrenginius, kurie veikia tyliau. Tai padės užtikrinti ramybę – rinkoje yra siūlomi ir itin tylaus veikimo kondicionieriai, kurių praktiškai negirdėsite.

Taip pat būtina kaimynams paaiškinti, kad oro kondicionieriaus montavimas nepakenks namo konstrukcijoms, sienos tvirtumui ir jos šilumos izoliacijai. Priešingai, visiems bus naudinga, jei butas bus gerai vėdinamas – tai padės išvengti tokių problemų kaip drėgmės kaupimasis, pelėsis. Priverstinis vėdinimas yra rekomenduojamas visuose butuose, o kondicionierius šį darbą atlieka tiesiog puikiai. Informuokite kaimynus apie visus privalumus ir jie tikrai suteiks savo leidimą.

Ką daryti, jei kondicionieriaus daugiabutyje montuoti negalima?

Nenusiminkite, jei jūsų daugiabutis neatitinka reikalavimų arba kondicionieriaus montavimas nebuvo patvirtintas kaimynų sutikimu. Galima rinktis kito tipo įrenginius, kurie taip pat leis mėgautis gaiviu ir vėsiu oru namuose.

Viena iš galimų alternatyvų yra monoblokinio kondicionieriaus montavimas. Toks kondicionierius neturi išorinio bloko, todėl gali būti įrengiamas visuose daugiabučiuose. Tiesa, monoblokiniai kondicionieriai veikia kiek garsiau ir kainuoja brangiau, tačiau galima rinktis įvairias montavimo galimybes, didelis dizainų pasirinkimas.

Kita išeitis – mobilaus oro kondicionieriaus įsigijimas. Patogu tai, kad tokį įrenginį galima lengvai perkelti į kitą kambarį ir vėsinti skirtingas patalpas pagal asmeninius poreikius. Jo naudojimui nereikia jokių leidimų, remonto ir net tvirtinimo prie sienos. Deja, jie nėra tokie našūs ir veikia gana garsiai. Vis dėlto kai kuriais atvejais šio tipo kondicionieriai gali būti vienintele išeitimi atvėsinti patalpas karštomis dienomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *