Categories
Informacines technologijos

Kaip pasirūpinti namų saugumu?

Didėjantis nusikalstamumas žmones priverčia jaustis nesaugiai net savo namuose. Juk saugumas yra didelė vertybė. O jaustis saugiai norime kiekvienas. Tad kaip užtikrinti, kad saugu būtų ir mūsų namuose. Galbūt būtų ramiau, jei galėtumėme žinoti kas lankosi mūsų namo teritorijoje mums išvykus. Ar net stebėti kiemo vaizdą esant namuose. O taip sumažinsite tikimybę būti užpultiems, tiesiog savo kiemo teritorijoje. Juk pastebėjus kažką įtartino, galėsite pažiūrėti kas vyksta kieme vaizdo kameros pagalba.

vaizdo kamerosVaizdo stebėjimo sistema leidžia stebėti įvykius pasirinktoje teritorijoje ar patalpoje bei suteikia galimybę identifikuoti ir užfiksuoti įvairius pažeidimus. Tad jei nusprendėte įsirengti vaizdo kameros sistemą turėtumėte pagalvoti koks jos tipas jums tiktų geriausiai. Paprastai vaizdo stebėjimo kameros sistemą sudaro vaizdo stebėjimo kameros, vaizdo signalų perdavimo tinklai, vaizdo iš kamerų apjungimo ir įrašymo įranga bei vaizdo monitoriai. Tad renkantis šiuos komponentus, atkreipkite dėmesį į tai, kokiu tikslu jie bus naudojami.

Pagrindinis sistemos komponentas yra pati vaizdo kamera, nes nuo jos priklauso visas stebėjimo sistemos efektyvumas. O tam kad jis būtų efektyvus, patartina rinktis vaizdo kamerą, pasižyminčia aukštos kokybės vaizdo fiksavimu. Juk jei vaizdas bus matomas nekokybiškai, rizikuojate, kad filmavimo metu vaizdo greitis bus žemas ar net strigs.

Renkantis kamerą svarbu pagalvoti ir apie vietą, kurią norėsite filmuoti. Nuo to priklausys vaizdo kameros tipas. Paprasti kameros yra skirstomos į patalpų ir išorės kameras, spalvoto, nespalvoto ir nakties vaizdo, stacionarias ir valdomas, taip pat į kameras su pašvietimu, pieštukines bei slaptas. Valdomų stebėjimo kamerų stebimą plotą galime valdyti per atstumą, keičiant jų stebėjimo kampą. Svarbu atkreipti dėmesį į kameros objektyvą. Norint stebėti plačia teritoriją, reikėtų įrengti objektyvą su apžvalgos kampu. Objektyvų kokybė priklauso nuo daugelio komponentų, tačiau renkantis itin svarbu atsižvelgti į objektyvo stiklo tipą, mechaninius komponentus bei konstrukcijas. Jei norima, kad kamera gerai veiktų lauke bet kokiu oru, vertėtu pasirūpinti kameros apsauginiu šilumos gaubtu.

Vertėtų nepamiršti, jog tam, kad jūsų namai būtų saugūs vien kameros ar kitokios saugos sistemos nepakanka. Specialistai rekomenduoja apjuosti savo namo teritorija tvora. Daugelis pritaria, kad tvora yra vienas svarbiausių kiemo elementų, nes apibrėžia ir tarsi įrėmina visa namų erdvę. Tvoros pagalba galėsite jaustis kur kas saugesni ir būsite užtikrinti, kad jūsų kiemo teritorijoje nesilankys pašaliniai asmenys. Juk tvoros sukuria asmeninę erdvę ir atskiria ją nuo viešosios erdvės, o tai suteikia privatumo bei saugumo.

1 reply on “Kaip pasirūpinti namų saugumu?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *