Categories
Statyba

Slidinėjant svarbiausia kokybiška įranga ir saugumas

Kasmet, artėjant šaltajam metų sezonui, pagyvėja žmonių susidomėjimas žiemos sporto įranga, apranga ir aksesuarais. Taigi be kokių daiktų sunkiai išsiverstų žiemos sporto entuziastai? Paprastai nuomojamos slidės ir slidinėjimo lazdos, o patiems slidininkams reikia pasirūpinti tinkama avalyne, apranga, tokiais atributais kaip slidinėjimo akiniai bei slidinėjimo šalmai. Taigi pabandysime aptarti, į ką visgi atkreipti įsigyjant ar nuomojantis įvairią žiemos sporto įrangą.

Apranga – norint nesušalti ir nesušlapti, tačiau drauge ir nereikėtų ir perkaisti

slidinėjimo-akiniaiStebitės, kodėl slidininkams skirta apranga kainuoja išties nemažai? Pirmiausia dėl to, kad ji pasiūta iš kokybiškų ir ilgaamžiškų audinių, todėl, jei per sezoną slidinėjate vos kelis kartus, Jums gali tarnauti net iki 10 ar 15 metų. Slidininkų drabužiai yra atsparūs drėgmei, tad jei ir nukrisite ir išsivoliosite pusnyse, nepajusite jokio diskomforto. Be to, tinkama apranga – tokia, su kuria nebus nei šalta, nei per karšta. Intensyviai slidinėdami, jei dėvite prastos kokybės drabužius greitai sušilsite ir suprakaituosite, jausitės nepatogiai, galite greitai peršalti. Taigi pigi ir prastai pasiūta apranga neverta didesnio dėmesio. Tuo tarpu kokybiški drabužiai leis jaustis patogiai, nevaržys Jūsų judesių, jausitės laisvai ir galėsite mėgautis slidinėjimu be pašalinių trikdžių. Ar pasirinksite slidininkų kombinezoną, ar striukę ir kelnes, nėra taip svarbu.

Slidinėjimo akiniai – išties būtini

Slidinėjimo akiniai būtini tiems, kurie slidinėja ne tik slidėmis, bet ir snieglentėmis. Pabandysime paaiškinti, kodėl. Pirmiausia, Akys bus saugomos nuo sniego. Intensyviai slidinėjant, kyla sniego debesys, kurie nusėda ant veido ir drabužių. Be to, leidžiantis nuo kalno, į kais gali patekti ir ledo krislelių, kurie yra labai pavojingo ir gali sukelti rimtų akių traumų. Taip pat akiniai apsaugo ir nuo ultravioletinių spindulių. Sniegas, kaip žinoma, puikiai atspindi šviesą ir dažnai akina, tad be akinių jautresnių akių savininkai kalnuose niekaip neišsiverstų. Slidinėjimo akiniai uždengia didžiąją dalį viršutinės veido dalies, tad slidininkai jaučiasi visiškai apsaugoti.

Kuo ypatingi šalmai?

Slidinėjimo šalmai dėl slidinėjimo kurortuose įvykusių nelaimių yra privalomi dėvėti: tiek jie slidininkus gali apsaugoti nuo rimtesnių galvos traumų. Beje, šalmai gaminami kelių dydžių, todėl labai svarbu išsirinkti sau tinkamą – jis turi gerai priglusti prie galvos, nebūti nei per daug laisvas, nei per daug suveržiantis galvą. Perkant šalmą, reikia įsitikinti, kad jis tiks dėvint slidinėjimo akinius. Šalmų būna ir skirtingai apgobiančių galvą – arba tik viršugalvį dalinai, arba pilnai. „Daliniai“ slidinėjimo šalmai labiau pamėgti tarp profesionalų. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *