Categories
Statyba

Saulės elektrinės A++ energetinio efektyvumo klasės pastatuose

Jeigu 2021 metais planuojate tvirtinti būsto projektą ir statyti namą, iš karto pagalvokite kaip įgyvendinsite naujus statybų reikalavimus, pagal kuriuos nuo šių metų statomi didesni nei 50 kv. m pastatai turi atitikti A++ energetinę klasę. Pastatuose įrengtos saulės elektrinės padės pasiekti norimą energetinio efektyvumo klasę.

Kodėl saulės elektrinės tinkamiausias atsinaujinimo šaltinis?

A++ energinės klasės pastatuose ne mažau kaip 50 % energijos turėtų būti išgaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių: biokuro, vėjo ar saulės elektrinių, šilumos siurblių, geoterminės energijos. Vienas iš efektyviausių būdų pilnai aprūpinti namą švaria ir pigia energija – tai saulės elektrinės. Jas verta rinktis nes:

  • Daugiau nei 3 kartus pigesnė energija.

Saulės elektrinės gamina elektros energiją, kuri yra ne tik švari, bet ir tris kartus pigesnė nei įprastai. Gaminantys vartotojai turi mokėti tik nedidelį energijos tinkluose pasaugojimo mokestį. Jeigu elektrinė didesnė ir pagamina energijos perteklių, šiuo pertekliumi galima atsiskaityti su tinklais, likusią dalį – naudoti savo reikmėms. Tada už elektrą nereikės nieko mokėti. Pavyzdžiui, 10 kW galios elektrinės per metus pagamina 10 000 kWh energijos, 36 % atiduodant tinklams kaip kompensaciją už pasaugojimą, 64 %, t. y., apie 6400 kWh lieka namo apšildymui, vandens pašildymui ir kitoms reikmėms.

  • Greitai įrengiamos.

Vienos pažangiausių Lietuvoje saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ atstovai sako, kad rezervavus saulės elektrinės įrengimo datą, elektrinė bus pastatyta jau po 2 mėnesių.

  • Gali 100 % aprūpinti pastatą energija

Dažnai gyventojams kyla klausimas, ar saulės elektrinės gali pilnai aprūpinti namą energija ištisus metus, ypač žiemą. 1 kW instaliuotos galios per metus pagamina 1000 kWh elektros, vasarą daugiau, o žiemą mažiau. Vasarą pagamintas energijos perteklius pervedamas į tinklus ir ten saugomas už tam tikrą mokestį, jis atsiimamas žiemos metu, kai jėgainė gamina mažiau energijos. Tinkamai apskaičiavus elektrinės galią, ji pilnai aprūpins namą elektra, jį apšiltins, pašildys vandenį. Specialistų nuomone vidutiniam 4 asmenų šeimos ūkiui užtenka 4-6 kW galios saulės elektrinės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *