Categories
Statyba

Rąstinis namas – ištisoms kartoms

Rąstiniai namai reiškia prestižą, ekologiją, sveiką gyvenimo būdą. Gyvenamasis namas – tai pastatas, kuriame praleidžiame didžiausią dalį savo laiko. Todėl namas turi būti jaukus, šiltas bei ekologiškas aplinkai. Ekologiškas ir ilgaamžis sprendimą Jūsų gyvenamajam būstui – rąstinis namas. Pagal poreikį galima rinktis: apvalių rąstų, tašytų rąstų, kombinuoto tipo, klijuoto tašo rastinį namą arba skydinį-karkasinį namą.

rastinis namasRąstinio namo pagrindinė statybinė medžiaga – medis. Tai natūrali gamtinė medžiaga, kuri nekenkia aplinkai ir teigiamai veikia žmogų. Medis yra viena iš seniausiai naudojamų statybinių medžiagų. Medis yra ilgaamžė statybinė medžiaga. Teisingai suręstas ir prižiūrimas namas gali stovėti šimtmečius. Sausas medis yra geras garso izoliatorius. Dėl savo fizikinių savybių medis gerai sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti aplinkoje. Rąstinių namų statybai naudojamos tradicinės medžiagos – rąstai ar gateriu išpjauti vienalyčiai tašai. Tokių namų statyba (vainikų gamyba) reikalauja aukštos darbuotojų kvalifikacijos. Rąstiniai namai gali būti statomi rankiniu būdu statybvietėje arba paruošiami gamykloje ir pristatomi į statybvietę.

Klijuoto tašo rąstinio namo privalumai:

  • aukšta paviršiaus kokybė (prieš klijuojant iš medienos yra išpjaunamos šakos, defektai. Ruošiniai parenkami ir priderinami pagal spalvą ir tekstūrą.);
  • konstrukcijos stabilumas (klijuota mediena išlaiko savo formą ir matmenis, ji nenusėda, nesusisukioja, nesideformuoja, kadangi nelieka vidinių įtempimų, o esantys vienas kitą kompensuoja);
  • stiprumas (konstrukcijų iš klijuotos medienos stiprumas 50 – 70 % didesnis, negu iš paprastos medienos);
  • šilumos izoliacija (klijuoti tašai labai glaustai susijungia, todėl nereikia užpildyti plyšių);
  • apdaila (klijuotų tašų, pagamintų pagal technologinius reikalavimus, paviršius yra lygus).

Rankinio apdirbimo rąstinio namo sienos suręstos iš natūralių, rankiniu būdu apdirbtų rąstų. Tokio rąsto privalumas yra tai, kad net po apdirbimo jis nepraranda savo natūralumo. Kiekvienas rąstas yra apdirbamas atskirai.

Klijuotų rąstų namų gamyba yra palyginti nauja technologija. Rąstai tokiems namams yra suklijuojami iš medienos tašų ir toliau mechaniškai apdirbami, dažniausiai frezuojami.

Mašininio apdirbimo rąstinių namų sienos daromos iš vienodų, mechaniškai apdirbtų rąstų. Rąstai yra ištekinami ir gaunami apvalūs (cilindruoti) rąstai, arba frezuojamos ir gaunamos įvairios stačiakampio profilio formos. Mašininio apdirbimo rąstai turi matematiškai tikslias formas.

Iš anksto žinodami pagrindinius rąstinio namo gamybos ir statybos niuansus, išvengsite įvairių netikėtumų ar nesusipratimų, o taip pat sutaupysite nemažai laiko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *