Categories
Kiti straipsniai

Parama šilumos siurbliams išlieka ir 2022 metais

Parama šilumos siurbliams tai puiki proga atnaujinti šildymo sistemas. Parama galite pasinaudoti, jeigu keičiate iškastinį kurą naudojančius katilus ir krosnis į ekologiškus šilumos siurblius oras oras, oras vanduo, žemė oras, vanduo vanduo.

Šiais metais parama šilumos siurbliams paskirstyta į dvi dalis

Aplinkos projektų valdymo agentūra paramas suskirstė į dvi dalis – kompensacijas už iškastinį kurą naudojančios įrangos keitimą ir kompensacijas už biomasę naudojančios įrangos keitimą. Paramos dydis kiekvienu atveju nustatomas individualiai, dažniausiai siekia apie 50 % šilumos siurblių vertės.

Norėdami pasikeisti šildymo sistemas dar šiais metais, rašykite prašymus iki 2022 metų vasario 1 dienos, jei keičiate iškastinį kurą naudojančius (gamtines dujas, dyzelinį kurą, akmens anglį, durpių briketus) įrenginius į šilumos siurblius. Iki vasario 11 dienos galite teikti prašymus, jei norite pasikeisti biomasę (pjuvenų briketus, malkas, granules) naudojančias šildymo sistemas.

Bendrai skirta pinigų suma nėra vienoda, už iškastinį kurą naudojančių sistemų keitimą numatyta išmokėti 4 mln. eurų, o už biomasės įrenginių keitimą – 7 mln. eurų.

Pirmu atveju parama šilumos siurbliams teikiama gyvenamųjų namų ar butų savininkams (neteikiama sodo namams). Senas šildymo sistemas galima keisti ne tik į vandens pagrindu veikiančią įrangą, bet ir oras oras šilumos siurblius.

Antruoju atveju paramą gautų gyvenamosios paskirties, taip pat sodo namų savininkai, kurie biomase kūrenamas krosnis keistų į vandens pagrindu veikiančias šildymo sistemas.

Kaip apskaičiuojamas paramos šilumos siurbliams dydis?

Finansuojama suma apskaičiuojama pagal nustatytą fiksuotą 1 kW įkainį, kuris priklauso nuo pasirinkto šildymo sprendimo ir reikiamos galios. Parama šilumos siurbliams oras vanduo mokama tada, kai COP koeficientas nėra mažesnis nei 3.00. Kompensacija apskaičiuojama įrangos galią dauginant iš fiksuoto įkainio. Žemiau pateikiame pavyzdžius, kokia galėtų būti parama už atitinkamos galios įrenginius oras vanduo.

4 kW galios šilumos siurbliui be integruoto boilerio parama – 1630 E; su boileriu – 2207 E.

6 kW galios be boilerio parama šilumos siurbliui – 2446 E; su boileriu – 3311 E.

8 kW galios įrenginiui skirta parama – 2134 E; su boileriu – 2647 E.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *