Categories
Kiti straipsniai

Pakalbėkime apie grindis ir jūsų biudžetą

Kai biudžetas turi savo rėmus, kokias grindis geriausia kloti naujuose ar atnaujintuose namuose? Kuo skiriasi vinilinės grindys, medinės, PVC danga ir kitos? Apie viską – po truputį.

Pigu ir praktiška – vinilinės grindys

Štai Bronius pasakoja, kad atrestauravęs labai seną namą, remontą sugebėjo padaryti tikrai pigiai. „Uošviai norėjo, kad viską daryčiau taip, lyg tai stovėtų amžinai. Jeigu dėti grindis – tai kad laikytų 100 metų, jeigu stogą – tai iš geriausių čerpių, bent pusšimčiui metų. Tačiau aš sakiau – viskas laikina. Darysiu ne šimtui metų, bet ir ne pusmečiui. Pakaks 10 ar 15 metų, ir jau norėsis kažko kito, naujo, o gal net išvis čia negyvensime, kelsimės kitur. Todėl padariau remontą tikrai nebrangiai, o atrodo jis puikiai. Kai kurie žmonės neturi jokio skonio pajautimo, jiems svarbu, kad tik būtų amžina ir brangu. O kad viskas tarpusavy nedera, atrodo siaubingai, jiems tai nerūpi. Mes su žmona turėdami puikų estetinį supratimą labai nebrangiai viską padarėme. Ant senų nebaigtų daryti grindų sudėjome medienos drožlių plokštes. Ant jų sudėjome puikią PVC dangą. Dabar ji kitaip vadinama, tai vinilinės grindys. Atrodo kaip nuostabi medžio imitacija, kokybė nepriekaištinga. O laikys tikrai ne pusmetį, o bent 10 metų. Paskui atsibos – pakeisime“, – pasakoja vyras.

Laminatas – šiek tiek brangiau

Turintiems kiek didesnį biudžetą galima rinktis laminato lenteles, kurios gražiai susideda ir grindys irgi atrodo tikrai gerai. Taigi, laminatas gali labai pasitarnauti. Jis primena tikras medines grindis, tačiau žinoma akivaizdu, kad tai nėra visgi tikrosios grindys.

Brangesnė svajonė – ąžuolinės grindys

Galiausiai, kas turi neribotą kiekį pinigų, gali sau leisti dėti ir tikrąsias ąžuolines grindis, kurios džiugintų ir sielą, ir kūną. Daug kas tiki magiškomis ąžuolo savybėmis, tačiau be tikėjimo jų nebus. O tikėti galima ir vinilinės dangos savybėmis, tad svarbiausia yra nusiteikimas.

Vonios plytelės

Vonioje ir virtuvėje populiaru dėti plyteles, nes keramika labiausiai tinka drėgnoms patalpoms. Tad jeigu norite, taip ir padarykite. Dėkite plyteles ir turėsite puikiai atrodančius namus.

Kiti nestandartiniai pasirinkimai

Kai kuriems žmonėms norisi dar kitokių variantų, arba tiesiog nespėjama padaryti kokybiškų laminato, vinilinių ar kitokių grindų. Kartais dedamos paprastos lentos. Kartais tik kalama plokštė ir dažoma. Kiti nori aslos, kuri yra tiesiog tam tikra molinė danga, kuri irgi gali pagelbėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *