Categories
Informacines technologijos

Nešiojamas ar stacionarus kompiuteris?

Šiuo metu be kompiuterio daugelis neįsivaizduoja savo gyvenimo ir darbo, todėl tampa aktualios ne tik kompiuteriu kainos, bet ir kokį kompiuterį rinktis. Vieni pasisako tik už nešiojamojo kompiuterio naudojimą, o kiti teigia, kad stacionarus – pats geriausias pasirinkimas. Kurie teisūs, sudėtinga atsakyti, nes tai priklauso nuo poreikių.

Pakalbėkime apie didžiausius privalumus ir trūkumus, kurie gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Jei jums reikia kompiuteriu įvairius darbus dirbti įvairiose vietose arba žavi galimybė pasiimti kompiuterį su savimi, tai savaime suprantama, kad jums reikalingas nešiojamas kompiuteris. Jis kompaktiškas ir galėsite jį pasiimti pas draugus, į darbą, į mokyklą ar aukštąją mokymo įstaigą, atostogoms ar paprasčiausiai ramiai įsitaisyti savo lovoje. To padaryti su stacionariu kompiuteriu tikrai nepavyks, nebent pasiryšite visus reikalingus įrenginius nešti su savimi. Pavyzdžiui, nešiojamas kompiuteris vidutiniškai sveria apie 1,5 kg, o stacionarus apie 4 kg. Taigi, galimybė neštis kompiuterį yra svarbus privalumas.

Nešiojamasis kompiuterisDidžiausias stacionaraus kompiuterio privalumas – galingumas. Jei jums reikia galingo kompiuterio sudėtingiems skaičiavimams, duomenų apdorojimui, kompiuteriniams žaidimams ir kt. sudėtingiems darbams atlikti, tai verta galvoti apie stacionarų kompiuterį. Čia matomas ir dar vienas su tuo susijęs privalumas. Stacionaraus kompiuterio galingumą ir našumą galima padidinti lengvai ir ganėtinai nebrangiai, o nešiojamojo kompiuterio taip paprastai nepagerinsite. Štai dėl ko dažnai biuruose, kur dirbami sudėtingi darbai, stovi ne nešiojamieji, o stacionarūs kompiuteriai.

Kitas ženklus skirtumas matomas, kai tampa reikalingas remontas. Nešiojamųjų kompiuterių remonto darbai brangūs, o stacionarių pigesni. Taip yra dėl paprasčiausių priežasčių, nes stacionaraus įrenginio visus komponentus galima lengvai pratestuoti ir pakeisti, o nešiojamuose įrenginiuose visos dalys integruotos. Taip pat skiriasi ir dalių kainos, nes nešiojamiems įrenginiams naudojamos nedidelės ir brangios detalės. Dėl šių priežasčių skiriasi ir kompiuteriu kainos. Nešiojamieji brangesni, o stacionarūs pigesni, jei lyginsime panašių savybių kompiuterius.

Esminis klausimas neduodantis ramybės visiems, kurie renkasi kompiuterį – kuris geresnis? Teisingo atsakymo į šį klausimą nėra. Viską lemia tai, kam jums reikalingas kompiuteris. Patys sau turite atsakyti į tai. Kur daugiausia norėsite naudotis kompiuteriu ir kokius darbus atliksite. Jei tai paprasčiausių filmų peržiūros ir darbas su paprastais dokumentais bei naršymas internete, tai verta įsigyti nešiojamąjį. Atminkite, sudėtingiems darbams – stacionarus kompiuteris. Taip pat prisiminkite apie pačių įrenginių ir jų remonto kainas. Taip bus lengviau pasirinkti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *