Categories
Statyba

Kas yra nivelyras?

Įranga su lazeriuDaugelis, kas nesusidūrę su nivelyrais, nežino, kas tai per prietaisas ir, kam jis naudojamas. Šiuolaikiniai lazeriniai nivelyrai yra šiuolaikiškos 3D matavimo sistemos, kurių dėka daugelis darbų gali būti atlikti daug greičiau ir efektyviau. Tereikia žinoti, kokiems darbams skirta ir pasirinkti tinkamiausią prietaisą.

Taigi, kas yra nivelyras? Galima sakyti, kad tai optinis ir skaitmeninis įrenginys, kuris skirtas atlikti reikiamus matavimus ir žymėti reikiamas ribas. Nors daugelis pirkėjų galvoja, kad nivelyras yra brangus prietaisas, tačiau iš tikrųjų jis yra pakankamai nebrangus. Darbai kuriuos atliekant gali pasitarnauti nivelyras yra susiję su remonto darbais, kurie atliekami darant remonto darbus pastatuose, pavyzdžiui, vidaus patalpų apdailą. Taip pat galima atlikti tam tikrus projektavimo darbus, pavyzdžiui, elektros laidų tiesimui. Ne tik pastatuose ar jų išorėje praverčia nivelyrai. Jie padeda tiksliai atlikti darbus ir atliekant tam tikrus lauko darbus, pavyzdžiui, tiesiant vamzdynus ar ruošiant namo pamatus. Visus galimus su juo atlikti darbus galite sužinoti pas gamintoją ar pas pardavėją.

Jeigu reikalingas nivelyras, tai reikia žinoti ne tik ką jis daro, bet ir kokie jie būna. Dažniausiai šiuolaikiniai nivelyrai būna automatiniai, o tiksliau jie vadinami optiniais nivelyrais. Darbas su jais yra toks, kad dirbti turi du žmonės, nes vienas vienu metu negalės atlikti matavimų ir užrašyti matavimų rezultatų. Kitaip sakant vienas darbuotojas turės atlikti darbus su matuokle t.y. laikyti matuoklę. Tuo tarpu kitas žmogus turės atlikti kitą darbą – rašyti gautus duomenis. Toks optinis nivelyras pravers lauko darbams.

Tuo tarpu lazeriniai nivelyrai dažniausiai naudojami vidaus patalpų apdailos darbams atlikti. Šiuo metu įvairios 3D matavimo sistemos padeda darbus atlikti kuo tiksliau. Pavyzdžiui lazerinis nivelyras pravers tuomet, kai reikia montuoti gipso kartono plokštes. Šiuo nivelyru bus paprasta naudotis.

Skaitmeninis nivelyras yra dar viena nivelyrų rūšis. Jo panaudojimas dažniausiai būna statybų darbuose, pavyzdžiui, statybų aikštelėje. Naudotis tokiu prietaisu taip pat prireiks dviejų žmonių, kaip ir naudojantis optiniu nivelyru. Tai labai tikslus prietaisas galintis puikiai padėti atliekant tikslius matavimus ir žymėjimus, kurie itin svarbūs statybų darbuose.

Daugelio statybų, remonto ir pan. sričių darbai turi būti atliekami ne tik itin tiksliai, bet ir greitai. Didesnis darbo našumas yra viena iš pagrindinių užduočių, su kuriomis turi susitvarkyti šiuolaikinės matavimo sistemos. Svarbu tik išsirinkti tinkamą nivelyrą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *