Categories
Verslas

Kas apima lyderystę?

Šiais laikais apie lyderystę kalbama apie daug. Bene todėl, kad atsiranda vis daugiau verslininkų, kurie siūlo paslaugas, kurios realiai net neatrodo apčiuopiamos ir tuo pačiu teigiama, kad tik geri lyderiai gali pasiekti kuo daugiau.

Lyderis – atsakingas

LyderystėLyderystė yra labai plati ir tuo pačiu labai konkreti sfera, tad vienu atveju gali atrodyti gana sudėtinga atsakyti kas ir kaip, tačiau kitu atveju – viskas labai konkretu, tad tereikia rasti gerą mokymų programą arba pačiam surasti būdą tapti geru lyderiu, kuris vertas dėmesio, kuris gali būti sektinu pavyzdžiu.

Tinkamas savęs reprezentavimas ir pavyzdys

Lyderystė, pirmiausia, tai yra tinkamo pavyzdžio rodymas. Sunku atsakyti – kur yra ribos, tačiau akivaizdu, kad lyderis nėra tik vadovas. Daugelių atvejų jo vadovavimas yra visiškai nepastebimas, tačiau tuo pačiu tas asmuo yra sąlyginai aukštesnis nei kiti, nors realiai to net neparodo. Žinoma, lyderystės nereiškia, kad visi darbuotojai yra lygūs. Juk įmonėje kiekvienas yra atsakingas už konkrečias paslaugas, kurias teikia. Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad per didelis savęs iškėlimas labai dažnai vadinamas viena blogiausių vadovo savybių, kurios dažniausiai nutolina lyderius nuo darbuotojų, o atsiradęs atstumas yra visada blogai.

Siekite vis daugiau

Lyderis, žinoma, yra tas asmuo, kuris taip pat nuolatos mokosi ir stengiasi pasiekti kuo daugiau. Pats mokymosi procesas yra labai įvairus, kadangi tai tikrai nereiškia tik kursus, kurie šiais laikais dažnai net ir pervertinami. Reikia paprasčiausiai siekti kuo daugiau, reikia bandyti tobulinti save visais būdais – ne tik psichologiniais, tačiau taip pat ir fiziniais. Svarbiausia sąlyga yra nuolatinis tobulėjimas, kurį kiekvienas asmuo gali suprasti vis kitaip, tačiau dažniausiai daugiausia dėmesio yra skiriama progresui, kuris taip pat turėtų būti vertinamas asmeniškai paties, o ne kito žmogaus rankose.

Savybės, kurios tinka ne kiekvienam

Svarbiausia suvokti, kad lyderystės reikalauja ir tam tikrų žmogaus savybių. Žinoma, gali atrodyti, kad jos yra išmokstamos, tačiau tiesiog vieniems žmonėms sekasi geriau nei kitiems ir dažniausiai tai klasifikuoja į geriau arba blogiau gebančius rodyti sektina pavyzdį kitiems. Deja, ne visada užtenka noro, kadangi kartais reikalingas ir tam tikrų įgimtų savybių rinkinys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *