Categories
Statyba

Lauko durų asortimentas ir kainos

Lauko durys tarsi namo vizitinė kortelė, todėl būtent jos neretai reprezentuoja visą būstą, aplinką ar net šeimininkus. Lauko durims keliama nemažai reikalavimų, kurių svarbiausias yra saugumas. Šiais laikais, kuomet itin didelis įsilaužimų, vagysčių mastas, gyventojai suinteresuoti kad lauko durys būtų tvirtomis bei saugiomis savo buto ar namų lauko durimis. Taip pat renkantis duris atsižvelgiama ir į garso izoliaciją bei šilumos izoliaciją.

Lauko durų asortimentas ir kainos

lauko durysRinkoje siūlomos lauko durys vizualiai skiriasi trimis aspektais: spalva, modeliu, medžiagomis, iš kurių pagamintos. Lauko durys gali būti aklinos arba su stiklu. Durys su stiklu atrodo dailiau, tačiau jos populiaresnės gyvenamuosiuose namuose, tuo tarpu butuose statomos aklinos durys.

Lauko durų spalvos galimybės priklauso nuo medžiagos, kuri sudaro durų pagrindą. Lauko durys gali būti faneruotos, plastikinės, medinės, šarvuotos.

Itin šiltos lauko durys yra faneruotos, o tai patvirtina faktas, kad jos labai populiarios Skandinavijos šalyse, būtent į čia daug faneruotų durų eksportuojama ir iš Lietuvos. Tad siekiantiems didelės šilumos izoliacijos – faneruotos lauko durys bus kaip tik.

Plastikinės lauko durys tiks tiems, kurie nori ilgai tarnaujančių durų, taip pat gana tvirtų ir gražios išvaizdos. Plastikinės lauko durys palyginti su faneruotomis lauko durimis yra ženkliai pigesnės. Faneruotų lauko durų kaina viršija du tūkstančius litų, o plastikinės lauko durys kainuoja apie pusantro tūkstančio litų.

Medis pozicionuojamas kaip tvirta medžiaga, todėl medinės lauko durys pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu. Jos taip pat labai gražiai atrodo tiek butuose, tiek ir individualiuose namuose. Medinės durys pasižymi labai gera šilumos bei garso izoliacija. Medinės durys gaminamos iš klijuotos medienos (ąžuolo, pušies, maumedžio ir kt.), paskui lakuojamos arba dažomos bet kokios spalvos akriliniais dažais. Medinių lauko durų kaina labai reliatyvi, kadangi priklauso nuo užsakovo poreikių, medžiagų ir svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančio litų ar daugiau. Medinės lauko durys – kaina, kurią mokėsite už natūralumą.

Gana pigios lauko durys – šarvuotos fasadinės durys, tačiau tai nereiškia, kad šarvo durys yra prastos ar nesaugios. Už šarvuotas duris mokėsite nuo kelių šimtų iki tūkstančio ar daugiau litų. Tačiau šarvuotoms lauko durims dažnai prekybos vietose būna taikomos akcijos, kurių metu gana geros kokybės šarvuotas lauko duris galite įsigyti už 300-500 litų. Tai tikrai palyginti žema kaina už gerą kokybę.

Matyti, kad kai kurios lauko durys kaina tikrai stebina bei suteikia galimybę įsigyti saugias, tvirtas namų lauko duris už patrauklią kainą.

Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, taip pat ir kai kuriuose miesteliuose, yra net ne po vieną prekybos centrą, kuriame prekiaujama ir lauko durimis. Reikia nepamiršti, kad, pavyzdžiui, lauko durys Kaune gali būti kiek brangesnės nei lauko durys Utenoje. Tačiau tai nereiškia, kad Jums reikia važiuoti į kitą miestą, siekiant sutaupyti. Taupyti galite pirkdami lauko duris internetu – tai paprasta, patogu ir pigiau.