Categories
Kiti straipsniai

Baro kėdės. Ką reikia žinoti

Prieš nusprendžiant įsigyti baro kėdes, gerai būtų aiškiai apsispręsti ar tam tikrai yra poreikis. Juk jeigu Jums tiesiog patinka būtent baro kėdės, tai pirkti jas reikia su konkrečia paskirtimi. Jeigu jos bus nupirktos tam, kad stovėtų skirtinguose buto kampuose – tai tik pinigų ir erdvės švaistymas. Baro kėdės tai labai specifinis baldas. Jos privalo stovėti būtent tik prie baro stalo arba tam reikiamo aukščio virtuvės salos. Jų aukštis yra gerokai didesnis nei įprastos kėdės, todėl jų niekaip nepanaudosi prie paprasto tarkime virtuvinio stalo.

Savo ruožtu, jei namie yra būtent aukštas baro arba pusbario stalas, įmontuotas stalviršis ar sala, tokiu atveju baro kėdės nepakeičiamos. Jokia įprasta kėdė jų neatstos ir nebus patogi svečiams.

Patys baro arba pusbario stalai ir salos šiuo metu labai populiarūs ir madingi. Į madą tokie baldai atėjo santykinai neseniai.

Senos statybos namuose, daugiabučių butuose tokie baldai ko gero retenybė, dėl aiškių priežasčių. O štai virtuvės naujos statybos namuose priešingai yra erdvios, o juose vis dažniau atsiranda vietos ne tik pagrindiniam stalui bet ir integruotam barui.

Tokia naujovė taip pat itin populiari ir dabar vis madingesnėse loftuose. Mat tokio tipo būste virtuvė dažniausiai niekaip neapibrėžta ir jos perėjimas į pagrindinę svetainės erdvę beveik niveliuojasi. Baro stalas arba sala tokiu atveju padeda sėkmingai sujungti perėjimą tarp virtuvės ir svetainės, o baro kėdės toje vietoje atrodo ypač originaliai.

Baro kėdes svarbu tinkamai išsirinkti. Pagalvoti kokios labiausiai tiks pagal stilių, iš kokių mežiagų jos bus, kokia bus kėdės struktūra, taip vadinamas padas ar kojos.

Pasirinkimas vertas rimto apsvarstymo, juk kalbama apie galima sakyti nevisai įprastą interjero baldą.

Baro kėdės būna paties įvairiausio medžiagiškumo. Daugelyje atveju geros baro kėdės pagrindu tampa metalinė konstrukcija – sukamasis „blynas“. Metalo kaip medžiagos pasirinkimas tarp gaminančių kompanijų gana akivaizdus ir logiškas. Baro kėdė gana aukštas baldas, kuriam visų pirma keliamas reikalavimas – stabilumas, konstrukcijos tvirtumas. Dėl savo netipinio aukščio skirtingos baro kėdės dalys gauna skirtingą apkrovą. Sėdint ant paprastos kėdės žmogaus kojos atsiremia į žemę, o kalbant apie baro kėdę kaip tik atvirkščiai: visas svoris tenka būtent baldui. Iš čia ir kyla ypatingas tvirtumo poreikis.

Metalinė baro kėdės konstrukcija dažnai paslepiama dekoruojant ją kitomis medžagomis. Bet šioje vietoje sprendžia tik dizaineris. Sutinkami skirtingi variantai.

Baro kėdžių gamyboje nuo seno taip pat naudojamas medis. Tinka tik tvirčiausios rūšys, kurios gali atstoti pagal charakteristikas metalą. Teisingai parinktas medis tarnauja ir išlieka tvirtas ilgus metus.