Categories
Statyba

Energinio naudingumo sertifikatas

Kas yra tas vadinamas energinio naudingumo sertifikatas? Šis klausimas neduoda ramybės daugumai, nusprendusių parduoti savo būstą. Kam jis reikalingas ir kas jį gali išrašyti? Skubame jums į pagalbą: pasistengsime kuo suprantamiau paaiškinti, kas tai yra ir kam tai reikalinga. šis sertifiktas reikalingas, norint parduoti ar išnuomoti savo būstą – sertifikatas parodo, koks energijos kiekis sunaudojamas, norint apšildyti būstą.Energinis naudingumas žymimas tam tikromis klasėmis. Jos klasifikuojamos nuo A klasės (aukščiausia klasė) iki G (žemiausia klasė). Taigi, A klasė pažymi, kad sunaudojamos energijos kiekis yra minimalus, o G klasė parodo, kad sunaudojamos energijos kiekis yra labai didelis. Jei bus nustatyta, kad jūsų būsto energinio naudingumo klasė yra A, galėsite pasvarstyti ir apie būsto kainos pakėlimą, nes tai parodys, kad būstas yra ekonomiškas, ir po kiek laiko sumokėta suma atsipirks.

Jei parduodami namai ar sodo nameliai…

Energinio naudingumo sertifikatasJei parduodate namą ar sodo namelį, jums reikės samdytis ekspertą, kuris įvertins jūsų būsto energinįnaudingumą. Paprastai vertinamas ne vien tik pas šildymo įrenginys, pavyzdžiui, židinys, ar krosnelė, bet ir į kurią pusę nukreipti langai, ar šildymo sistema modernizuota (pavyzdžiui, apšildytos sienos, lubos, ar grindys), taip pat vertinamas ir šilumos užsilaikymas namuose. Visi šie dalykai lemia, koks būsto energinis naudingumas. Jei nustatoma, kad energinis naudingumas yra aukštos klasės, namai ar sodo nameliai gali būti parduodami brangiau, nes klientas žinos, kad tai jam vėliau atsipirks. Eksperto vertinimas paprastai kainuoja kelis šimtus litų, tačiau šio formalumo nepavyks išvengti.

Jei parduodami butai…

Jei nusprendėte parduoti butą, energinio naudingumo sertifikatas taip pat bus reikalingas, tačiau jį galima gauti paprasčiau nei parduodant namą – dažniausiai tiesiog išduodama šabloniška pažyma. Paprastai standartinių butųenerginio naudingumo klasė yra pati žemiausia, tai yra, G klasė, ir šią pažymą gali išduoti notaras arba ekspertas. Vis dėlto, kartais butų šeimininkai mano, kad energinis naudingumas yra aukštesnės klasės, todėl kviečiasi ekspertus, kad įvertintų. Vis dėlto, tai pasiteisina gana retai, be to, tai kainuoja papildomai. Jei norite butą parduoti brangiau, nes jį išlaikyti šaltuoju metų laiku kainuoja gana pigiai, pakaks potencialiam pirkėjui tiesiog parodyti pastarųjų metų sąskaitas už šildymą. Jei jos tikrai mažos, paprastai tai būna gana svarus argumentas butą parduoti kiek brangiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *