Categories
Statyba

Energetinio naudingumo sertifikatas: ką reikėtų žinoti?

Energetinio naudingumo sertifikatas – tai privalomas formalumas, kuomet planuojama parduoti ar išnuomoti būstą. Tai yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, kad būstas yra pakankamai ekonomiškas, ir jo apšildymui nėra reikalingas didelis šilumos energijos kiekis.

energetinio naudingumo sertifikatasNorintys išsinuomoti ar įsigyti būstą paprastai tikisi, kad būsto išlaikymas kainuos kuo pigiau, ir tuo atveju, jei būstas yra gana ekonomiškas, paprastai sutinkama mokėti didesnę kainą. Taigi, tai yra palanku ir patiems būsto savininkams – juk norima būstą išnuomoti ar parduoti kuo brangiau. Energetinis sertifikavimas tikrai yra naudingas abiems pusėms, tad šis formalumas tikrai nėra bereikšmis.

Svarbu žinoti, kad sertifikato galiojimo trukmė yra 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Nieko nuostabaus – juk bėgant laikui tikrai gali pasikeisti būsto energetinio naudingumo klasė.

Tuo atveju, jei jums yra reikalingas energino naudingumo sertifikatas, reikėtų susirasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, o jų šiandien galima rasti ne taip ir mažai – tiesiog naudodamiesi paieškos sistema internetu tikrai galite rasti pačius tinkamiausius variantus. Pavyzdžiui, įvesdami raktinius žodžius energetinis sertifikavimas ar dokumentai namo pridavimui, tikrai galėsite atrasti pačius tinkamiausius variantus. Gali skirtis skirtingų bendrovių nustatyti įkainiai už teikiamas paslaugas, tad visa tai palyginus tikrai bus galima priimti tinkamiausią sprendimą.

Gana dažnai teiraujamasi, kokia gali būti šių teikiamų paslaugų kaina, tačiau tai priklauso nuo daugybės veiksnių: nuo to, koks yra pastato sudėtingumas, o taip pat ir nuo to, kokią pasirinksite įmonę. Paprastai nemažai naudingos informacijos galima rasti įmonių internetiniuose puslapiuose, todėl tikrai visai nesunkiai galima išsirinkti patį tinkamiausią variantą.

Taigi, jei pastatui reikia atlikti sertifikavimo darbus, tiesiog kreipkitės į įmones, kurios teikia tokias paslaugas, o norint atrasti patį tinkamiausią variantą, galima paprasčiausiai naudotis paieškos sistema – tikėtina, kad jūsų užklausa grąžins pačius geriausius rezultatus, tad beliks nuspręsti, kuri įmonė galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius. Viskas yra iš tiesų gana paprasta, ir tuo atveju, jei jums yra reikalingos tam tikros paslaugos, nemažai informacijos galima rasti tiesiog internetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *